Anwil pokonał Start, ale przygód nie brakowało

Share on facebook
Share on twitter

TBV Start potrafił odrobić 20 punktów straty, ale ostatecznie Anwil był jednak minimalnie lepszy. We Włocławku mistrzowie Polski pokonali zespół z Lublina 90:80, a Michał Michalak zdobył 24 punkty (10/14 z gry).

Kamil Łączyński powrócił do gry po kontuzji / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Zapowiadało się leniwe popołudnie, a w I połowie we Włocławku mieliśmy prawdziwy rollercoaster. Zaczęło się według nakreślonego planu – Josip Sobin mądrymi akcjami wymusił 2 szybkie faule Devonte’a Upsona, trafiali Michał Michalak i Walerij Lichodiej (12 pkt. w kwartę) i Anwil błyskawicznie budował przewagę. Zaczęło się od rewelacyjnego 25:6, po 10 minutach gospodarze gromili lublinian już 34:16.

Nieoczekiwaną odmianą była… dobra wiadomość dla kibiców Anwilu. Na parkiet po kontuzji wrócił Kamil Łączyński. Od tego momentu, gospodarze zupełnie jednak stanęli, zaczęli grać niedbale, a – dobrze broniący – Start uwierzył, że jednak można powalczyć.

Fantastycznie grał Joe Thomasson, który już do przerwy miał na koncie 15 punktów i aż 6 przechwytów. Start zaczął 2. kwartę od 19:2 i nie tylko odrobił 20 punktów straty, ale tuż przed przerwą wyszedł nawet na prowadzenie 44:43. Co ciekawe, niesamowity powrót gości do gry nastąpił bez Jamesa Washingtona na parkiecie.

W Anwilu widać było, że Łączyński nie jest jeszcze gotowy na grę – wypadł fatalnie. Rozkojarzeni byli również Nikola Marković i Szymon Szewczyk. Po kilku dobrych akcjach Michalaka, włocławianie po I połowie prowadzili 46:44.

Po przerwie Anwil wyglądał na bardziej skoncentrowany i zaangażowany. Dobrze grą kierował Aaron Broussard, kontry kończył i faule wymuszał Jarosław Zyskowski. Start, choć wciąż brakowało dobrej gry Washingtona, trzymał się jednak relatywnie blisko. Pod koszem przydał się Upson, kilka punktów dorzucił weteran Uros Mirković i po 3 kwartach było tylko 66:58 dla gospodarzy.

Anwil zamiast dobić rywala znów jednak zadziwiająco zwolnił grę, ambitny Start po celnej trójce Marcina Dutkiewicza zbliżył się jeszcze na 6 oczek w połowie ostatniej kwarty, ale na wiele więcej gospodarze już nie pozwolili, m.in. dlatego, że znacznie poprawili obronę przeciwko Thomassonowi (21 pkt., 6 asyst, ale 5/15 z gry).

Ważne rzuty w decydujących momentach trafiali Michalak (24 pkt., najlepszy gracz Anwilu w sobotę) i Zyskowski, a „kropkę nad i” postawił Chase Simon,  wcześniej mało widoczny.  Gospodarze utrzymali niewielką przewagę do ostatniego gwizdka.

Anwil w lidze się zazwyczaj męczy, ale fakty są takie, że wygrał już 8. mecz z rzędu. Start od przyjścia Thomassona jest znacznie lepszą drużyną i ma potencjał, aby powalczyć o wymarzone miejsce w playoff.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22