Anwil przyznaje się do błędu – Milovanović odchodzi

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia z ostatnich dni – serbski środkowy Milan Milvanović rozstaje się z Anwilem Włocławek, a kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Serb może wylądować w Legii Warszawa.
Milan Milovanović / fot. Ryszard Wszołek, Enea Astoria Bydgoszcz

Latem, sięgnięcie po Milana Milovanovicia przez Anwil było sporym zaskoczeniem. Serb był uznawany za słabego obrońcę, który mimo dobrych statystyk wykręcanych w Treflu Sopot, był jednym z głównych problemów defensywy tego zespołu.

Igor Milicić postanowił jednak zaryzykować i ściągnąć do Włocławka Milovanovicia. Po kilku miesiącach można jednak stwierdzić, że to była pomyłka. Serb nie dawał sobie rady na poziomie Ligi Mistrzów i gry w zespole celującym w mistrzostwo.

Po transferze Shawna Jonesa stało się jasne, że w składzie nie ma już miejsca dla Milana Milovanovicia. Mecz z Telenetem Giants Antwerpia był ostatnim spotkaniem Serba w barwach Anwilu Włocławek.

Milovanović rozegrał w ekipie mistrzów Polski 13 meczów. W PLK notował średnio 7,4 punktu i 5,9 zbiórki w 19 minut gry, a w Lidze Mistrzów 3,4 punktu i 4,2 zbiórki w 15 minut spędzanych na parkiecie.

Jak informuje klub z Włocławka, kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Od kilkunastu dni Milovanović jest łączony z Legią Warszawa i być może właśnie tam Serb ostatecznie wyląduje.

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.