Anwil zawiesza treningi – Ledo i Dowe już wyjechali do USA

Share on facebook
Share on twitter
Rozgrywki ligowe się zatrzymują, życie zespołów także przestaje funkcjonować. Anwil Włocławek poinformował, że wstrzymuje treningi, a Ricky Ledo i Chris Dowe są już w drodze do Stanów Zjednoczonych.
fot. BCL

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

W czwartek przed południem władze Energa Basket Ligi zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek do 25 marca (więcej TUTAJ>>). Można się jednak spodziewać, że to tylko tymczasowe rozwiązanie, a liga będzie pracować nad sposobem zakończenia tego sezonu.

Z racji zawieszenia rozgrywek kluby też przestają normalnie funkcjonować. Anwil Włocławek podał w oficjalnym komunikacie, że po spotkaniu władz klubu, trenerów i zawodników zdecydowano się zawiesić tymczasowo treningi.

W komunikacie dodatkowo możemy przeczytać, że już teraz w drodze do Stanów Zjednoczonych są Ricky Ledo i Chris Dowe. Można się spodziewać, że kolejni Amerykanie z PLK także będą wracać do domów, w końcu przez najbliższy miesiąc połączenia USA z Europą będą znacznie ograniczone. Także Astoria poinformowała dziś, że to Stanów wyjechał jej zawodnik Jaren Sina, po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

Dogranie sezonu wydaje się więc niemożliwe, szczególnie że z lig zagranicznych napływają bardzo niepokojące informacje o kolejnych chorych sportowcach. Według najnowszych doniesień, koronawirusem zakażony jest Trey Thompkins, skrzydłowy euroligowego Realu Madryt.

RW

.

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51