Anwil zdominował Rosę – coraz lepszy Airington

Zespół z Włocławka miał znacznie szerszą kadrę, a radomianie dobrze grali tylko przez jedną kwartę. Anwil wygrał 79:65, Jaylin Airington zdobył 23 punkty.

Kamil Łączyński (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Lookbook Mateusz Ponitka x SklepKoszykarza.pl – zobacz produkty! >>

Należy doceniać dobrą obronę Anwilu, odrzucającą gospodarzy dalej od kosza, zmuszającą do trudniejszych rzutów. Nie sposób jednak nie zauważyć, że Rosie w pierwszych kwartach brakowało agresywności i pomysłów w ataku – 22 punkty i 11 strat do przerwy na własnym parkiecie to klęska.

Od początku, z charakterystycznym dla siebie luzem, hasał Ivan Almeida, który już w 1 karcie zdobył 10 punktów. Bardzo pewnie w roli strzelca, z grającym znów Kamilem Łączyńskim, czuł się Jaylin Airngton. Spokojny, zespołowy Anwil prowadził po pierwszej połowie aż 37:22.

Po przerwie zmieniły się nie tylko strony. Rosa wreszcie zaczęła dobrze bronić w pomalowanym i ograniczyła straty, wigor odzyskał Michał Sokołowski (11 pkt. w kwarcie) i gospodarze stopniowo zaczęli odzyskiwać dystans.

Anwil pogubił się zwłaszcza, gdy z powodu kolejnych przewinień musiał usiąść na ławce Kamil Łączyński. Rosa rzuciła aż 31 pkt. w 10 minut, zdołała wyrównać na 50:50 i przed ostatnią częścią przegrywała już tylko 53:55.

Ale chwilę później przegrywała jednak już 53:66, m.in. po 5 punktach z rzędu Airingtona, który nie tylko imponował skutecznością, ale i korzystał z dość swobodnego podejścia Kevina Puntera do obrony.

Radomianie potrafili się jeszcze zbliżyć na 5 oczek w ostatniej kwarcie, ale wpadli w olbrzymie kłopoty, gdy po piątym przewinieniu boisku opuścić musiał Igor Zajcew. Niektóre faule mu odgwizdane były przynajmniej kontrowersyjne. Chwilę później zszedł także Sokołowski i było po meczu. Kołdra Rosy raz jeszcze okazała się za krótka…

Kluczowe akcje wykonał Łączyński – trafił trójką z rogu i zaliczył przechwyt na 2 minuty przed końcem. Airington w całym meczu trafił 7-11 z gry, w tym 3-4 z dystansu. Almeida dodał 19 punktów i 7 asyst, a Josip Sobin 15 punktów i 10 zbiórek.

Anwil pozostaje liderem z wyraźną przewagą, Rosa coraz mocniej musi drżeć o awans do playoff.

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.