Arka lepsza od Polpharmy – Żołnierewicz liderem

Share on facebook
Share on twitter
Zespół z Gdyni pokonał na własnym parkiecie grającą pierwszy swój mecz sparingowy Polpharmę Starogard Gdański 85:70. 20 punktów zdobył Przemysław Żołnierewicz, a 12 młody rozgrywający Mateusz Kaszowski.
Przemysław Żołnierewicz (fot. Krzysztof Cichomski/King Szczecin)

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Asseco Arka ma już za sobą kilka tygodni przygotowań, w trakcie których rozgrywała mecze kontrolne z Treflem Sopot oraz Enea Astorią Bydgoszcz. Sobotni sparing rozgrywany w Gdyni z Polpharmą Starogard Gdański był za to dla ekipy prowadzonej przez trenera Marka Łukomskiego dopiero pierwszym sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem. 

Polpharma, która rozpoczęła mecz piątką złożoną z zawodników zagranicznych, miała spore kłopoty w ataku i ostatecznie skończyła mecz z ledwie 70 punktami na koncie. Starogardzianie przegrali to spotkanie 70:85. Najskuteczniejszym graczem był Trevon Allen, który uzbierał 13 oczek.

Po stronie gospodarzy wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz (20 punktów), który także w trakcie sezonu powinien być podstawową strzelbą Asseco Arki. Na uwagę zasługuje także występ Mateusza Kaszowskiego, który dopiero walczy o swoje miejsce w rotacji (12 punktów). 

Asseco Arka Gdynia – Polpharma Starogard Gdański 85:70

Punktowali dla Polpharmy: Allen 13, Miller 10, Kowalczyk 10, Washington 9, Haney 9, Jarecki 8, Olisemeka 5, Walda 5, Itrich 1.

Punktowali dla Asseco Arki: Żołnierewicz 20, Witliński 13, Kaszowski 12, Szubarga 10, Hrycaniuk 10, Wołoszyn 5, Czerlonko 5, Kowalczyk 3, Malczyk 3, Wadowski 2, Dylewicz 2. 

PG

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22