Arka lepsza od Startu – Josh Bostic imponuje

Kibice w Gdyni nie obejrzeli może widowiska najwyższej jakości, ale ostatecznie mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa swojej drużyny. Dysponująca szerszym i lepszym jakościowo składem Arka pokonała TBV Start Lublin 83:78.

Adam Łapeta / fot. A. Romański, plk.pl

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Pierwsze kilka punktów dla Arki padło po akcjach Adama Łapety – jednak dopiero, gdy do głosu doszli bohaterowie ostatniego meczu (z Polpharmą), gdynianie wyszli na prowadzenie. James Florence i Josh Bostic udowodnili, że są w świetnej formie – do przerwy zdobyli 20 z 42 punktów dla gospodarzy, przy 60-procentowej skuteczności z gry.

Start zaczął mecz od prowadzenia 10:3, głównie dzięki skutecznym akcjom Kacpra Borowskiego. Skrzydłowy lublinian ogrywał Dariusza Wykę i Filipa Dylewicza, dołożył trójkę, w efekcie był najskuteczniejszym graczem pierwszej kwarty (10 pkt). W drugiej części gry szalał Joe Thomasson (3/3 za 3) – sęk w tym, że to wszystko, co można napisać o grze Startu. Mało widoczny był James Washington, a poza Thomassonem wsparcie z ławki było zbyt małe.

Arce nie przeszkodziły więc problemy kadrowe – kontuzja Mikołaja Witlińskiego i brak formy po kontuzjach Wyki oraz Dylewicza. Trener Przemysław Frasunkiewicz ma na tyle szeroki skład, że ciężar gry spokojnie przejęli pozostali gracze. W drugiej połowie kibice wreszcie obejrzeli kilka efektownych, zespołowych akcji, a przede wszystkim bezpieczną przewagę na tablicy wyników. Znów klasą dla siebie był Josh Bostic (26 pkt), warto też odnotować najlepszy mecz w sezonie Łapety (14 pkt).

Start w IV kwarcie zmniejszył stratę z 14 do 5 oczek, ale miał zwyczajnie mniej argumentów, by w końcówce wyrwać wygraną. Najwięcej punktów dla gości rzucili Borowski (19 pkt) i Thomasson (18 pkt).

Michał Świderski, Gdynia

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Szokująca różnica w Eurolidze. Barcelona pokonała Zenit St. Petersburg aż 84:58! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nikola Mirotić – autor 20 punktów. Podopieczni Sarunasa Jaskeviciusa mają bilans 5-0 na starcie sezonu. Dla Zenitu 8 punktów i 6 zbiórek zanotował Mateusz Ponitka.
23 / 10 / 2021 16:02
Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.
7Days EuroCup, drugie pod względem prestiżu i poziomu klubowe rozgrywki międzynarodowe w Europie, ruszają już we wtorek. W inauguracyjnym spotkaniu Turk Telekom Ankara zagra na wyjeździe o 19:00 z Boulogne Metropolitans, dzień później o Śląsk Wrocław podejmie u siebie Lietkabelis Poniewież.