Arka ogrywa Legię – Krzysztof Szubarga królem asyst

Krzysztof Szubarga rozdał aż 14 asyst i poprowadził Asseco Arkę Gdynia do zwycięstwa nad Legią Warszawa 81:66. Milan Milovanović w debiucie zdobył 13 punktów i zebrał 6 piłek.
Krzysztof Szubarga/fot. EuroCup

Mecz rozpoczął się od 6 punktów z rzędu nowego zawodnika Legii Warszawa, czyli Milana Milovanovicia. Serb szybko wpasował się w zespół i już w samej pierwszej połowie zdobył 10 punktów i zebrał 4 piłki, choć nie wyzbył się strat i niecelnych rzutów spod kosza. Całe spotkanie skończył z linijką 13+6.

Arka podobnie jak w poprzednich spotkaniach miała ogromne problemy w ataku. Wciąż zawodziła skuteczność z dystansu, a inne pomysły w ataku wyglądały bardzo topornie. Nic dziwnego więc, że grająca bez 6 graczy (Kowalczyka, Kuźkowa, Kiwiliszy, Pindera, Belemene i Englisha) Legia dzielnie trzymała się blisko gospodarzy.

Gdynianie w końcu trafili kilka rzutów, wykorzystali także nie najlepszą obronę na zasłonach Legii i do przerwy prowadzili 39:33. Mogli więcej, ale trójka z połowy Josha Bostica nie została ostatecznie uznana (zabrakło naprawdę niewiele).

Gospodarze prowadzili w tym spotkanie także dlatego, że bardzo dobrze broniony był Michał Michalak. Lider Legii z poprzednich dwóch spotkań zdobył tym razem 11 punktów przy 13 oddanych rzutach z gry. Problemy w ataku miał także Filip Matczak – 7 punktów (2/8 z gry).

Legia po przerwie zacznie poprawiła defensywę, co w efekcie pozwoliło jej nawet wyjść na prowadzenie. W ataku z kolei uaktywnił się Michael Finke, z którym ogromne problemy miał niższy Leyton Hammonds.

Arka była bliska załamania się, jednak nie pozwolił na to Krzysztof Szubarga. Rozgrywający zespołu z Gdyni już w trzeciej kwarcie miał na koncie 10 asyst. W całym meczu „Szubi” zdobył 9 punktów i rozdał 14 asyst.

Pod koniec trzeciej kwarty mecz przejął Josh Bostic, którego kilka punktów z rzędów sprawiły, że Arka przed decydującą częścią gry prowadziła +4. Kilka chwil później dołączył do Bostica Devonte Upson i Arka prowadziła już dość pewnie 68:58.

Warszawiakom brakowało tego dnia zawodnika, który byłby w stanie pociągnąć zespół w ciężkim momencie. Michalak nie był w stanie uwolnić się od agresywnie broniących koszykarzy Arki, a Matczak przestrzelił nawet w sytuacji sam na sam z koszem.

Na 2 minuty przed końcem było już wiadomo, kto to spotkanie wygra. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:66 dla gospodarzy, którzy tym samym przełamali serię 5 porażek z rzędu (PLK+EuroCup).

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Środkowy Anwilu, Shawn Jones, we wtorkowym meczu z Rastą Vechta zdobył 14 punktów i zebrał 11 piłek. Był to kolejny dobry mecz Amerykanina, który jest wyraźną nadwyżką nad Milanem Milovanoviciem. Nie pokazuje fajerwerków, ale ciężko pracuje dla drużyny.
10 / 12 / 2019 21:40
Liga poinformowała dziś oficjalnie, że turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski ponownie zostanie rozegrany w Arenie Ursynów w Warszawie. Impreza odbędzie się od 13 do 16 lutego 2020 r. Zagra w nich 7 najlepszych drużyn ekstraklasy oraz z urzędu Legia Warszawa, jako gospodarz.
10 / 12 / 2019 13:41
Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54

Masai Ujiri to dzisiaj prawdopodobnie najbardziej pożądany działacz w NBA. Generalny menadżer na razie nie rusza się z Toronto i nie myśli o Nowym Jorku, bo poza przywiązaniem do kanadyjskiej organizacji, ma też tam inny biznes: afrykańską koszykówkę.
10 / 12 / 2019 18:34
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41
2 / 12 / 2019 10:08