Arka ogrywa Legię – Krzysztof Szubarga królem asyst

Krzysztof Szubarga rozdał aż 14 asyst i poprowadził Asseco Arkę Gdynia do zwycięstwa nad Legią Warszawa 81:66. Milan Milovanović w debiucie zdobył 13 punktów i zebrał 6 piłek.
Krzysztof Szubarga/fot. EuroCup

Mecz rozpoczął się od 6 punktów z rzędu nowego zawodnika Legii Warszawa, czyli Milana Milovanovicia. Serb szybko wpasował się w zespół i już w samej pierwszej połowie zdobył 10 punktów i zebrał 4 piłki, choć nie wyzbył się strat i niecelnych rzutów spod kosza. Całe spotkanie skończył z linijką 13+6.

Arka podobnie jak w poprzednich spotkaniach miała ogromne problemy w ataku. Wciąż zawodziła skuteczność z dystansu, a inne pomysły w ataku wyglądały bardzo topornie. Nic dziwnego więc, że grająca bez 6 graczy (Kowalczyka, Kuźkowa, Kiwiliszy, Pindera, Belemene i Englisha) Legia dzielnie trzymała się blisko gospodarzy.

Gdynianie w końcu trafili kilka rzutów, wykorzystali także nie najlepszą obronę na zasłonach Legii i do przerwy prowadzili 39:33. Mogli więcej, ale trójka z połowy Josha Bostica nie została ostatecznie uznana (zabrakło naprawdę niewiele).

Gospodarze prowadzili w tym spotkanie także dlatego, że bardzo dobrze broniony był Michał Michalak. Lider Legii z poprzednich dwóch spotkań zdobył tym razem 11 punktów przy 13 oddanych rzutach z gry. Problemy w ataku miał także Filip Matczak – 7 punktów (2/8 z gry).

Legia po przerwie zacznie poprawiła defensywę, co w efekcie pozwoliło jej nawet wyjść na prowadzenie. W ataku z kolei uaktywnił się Michael Finke, z którym ogromne problemy miał niższy Leyton Hammonds.

Arka była bliska załamania się, jednak nie pozwolił na to Krzysztof Szubarga. Rozgrywający zespołu z Gdyni już w trzeciej kwarcie miał na koncie 10 asyst. W całym meczu „Szubi” zdobył 9 punktów i rozdał 14 asyst.

Pod koniec trzeciej kwarty mecz przejął Josh Bostic, którego kilka punktów z rzędów sprawiły, że Arka przed decydującą częścią gry prowadziła +4. Kilka chwil później dołączył do Bostica Devonte Upson i Arka prowadziła już dość pewnie 68:58.

Warszawiakom brakowało tego dnia zawodnika, który byłby w stanie pociągnąć zespół w ciężkim momencie. Michalak nie był w stanie uwolnić się od agresywnie broniących koszykarzy Arki, a Matczak przestrzelił nawet w sytuacji sam na sam z koszem.

Na 2 minuty przed końcem było już wiadomo, kto to spotkanie wygra. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:66 dla gospodarzy, którzy tym samym przełamali serię 5 porażek z rzędu (PLK+EuroCup).

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Reprezentacja Polski miała szczęście w losowaniu grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2022 roku i ominęła jednego z czterech gospodarzy turnieju. Dzięki temu z grupy A awansują aż 3 zespoły. Sobotnie zwycięstwo nad Rumunią bardzo biało-czerwonych może do tego przybliżyć.
27 / 11 / 2020 13:36
Bardzo dobre 17 punktów zdobył Jarosław Zyskowski w niedzielnym meczu ligi ACB, w którym RETAbet Bilbao pokonał w Sevilli Coosur Betis 96:89. Znakomite występy w baskijskim zespole zanotowali również Czech Ondrej Balvin (23 pkt + 11 zb.) i Litwin Arnoldas Kulboka (23 pkt, 7/9 za 3).
Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
1 / 05 / 2020 11:53