PRAISE THE WEAR

Arka (prawie) w komplecie – Marcin Malczyk na dodatek

Arka (prawie) w komplecie – Marcin Malczyk na dodatek

Brązowy medalista ubiegłego sezonu uzupełnił skład dość dziwnym transferem weterana. Marcin Malczyk dołączył do składu Arki Gdynia.

Przemysław Frasunkiewicz / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Weteran polskich parkietów, który ostatni sezon spędził w II lidze, pomoże Arce w treningach i zabezpieczy rotację. Marcin Malczyk został nowym koszykarzem zespołu z Gdyni.

Marcin Malczyk (37 lat, 193 cm) ma za sobą udany sezon w barwach drugoligowej Politechniki Gdańskiej, gdzie w 32 meczach zdobywał średnio 15,5 punktu, a jego zespół wywalczył awans. W przeszłości grał w R8 Kraków, Polfarmexie Kutno (w PLK), czy Starcie Gdynia.

Nieoczekiwanie jednak Politechnika nie wystartuje w rozgrywkach 1. ligi, głównie ze względów organizacyjnych. Ponownie jednak nieoczekiwanie, Marcin Malczyk znalazł zatrudnienie w ekstraklasie i to u brązowego medalisty – w Arce Gdynia.

Trudno mówić o wzmocnieniu składu uczestnika EuroCup, zadaniem Malczyka będzie przede wszystkim pomoc w treningach i zabezpieczenie rotacji na wypadek kontuzji. Gdynianie stracili tego lata chociażby Macieja Leszczyńskiego (odszedł do Politechniki Opolskiej), młodego rozgrywającego, który uzupełniał skład i m.in. ten wakat uzupełni dojście Malczyka.

Skład Arki na ten moment prezentuje się następująco:

PG: Phil Greene IV, Krzysztof Szubarga
SG: Josh Bostic, Marcin Malczyk
SF: Bartłomiej Wołoszyn,  Ben Emelogu, Grzegorz Kamiński
PF: Leyton Hammonds, Dariusz Wyka,
C: Devonte Upson, Adam Hrycaniuk
Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Można powiedzieć, że zespół jest już skompletowany, jednak Arka cały czas ma jedno wolne miejsce na obwodzie, dokładnie na pozycjach 2/3. Mówiło się o chęci zatrudnienia Karola Gruszeckiego (wybrał pozostanie w Toruniu), a ostatnio w zakulisowych rozmowach przewija się np. nazwisko Jarosława Zyskowskiego. Zobaczymy, czy Arka zdecyduje się jeszcze na taki transfer.

RW

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>
POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01