Arka wygrywa w Podgoricy – stalowe nerwy Josha Bostica

Arka wygrywa w Podgoricy – stalowe nerwy Josha Bostica

Share on facebook
Share on twitter
Po meczu pełnym walki i niecelnych rzutów Arka Gdynia pokonała Buducnost Podgorica 62:59. W końcówce nie zawiódł lider polskiego zespołu Josh Bostic, który w całym meczu zdobył 19 punktów.
Przemysław Frasunkiewicz / fot. A Romański, plk.pl

Pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli zespołu z Gdyni. Rzuty do kosza nie wpadały – pudłował przede wszystkim Josh Bostic, a dostarczycielem punktów był Adam Hrycaniuk, który potrafił kilka razy przytomnie znaleźć się pod koszem. Po 10 minutach było 21:10.

W drugiej kwarcie Arka jednak się podniosła i wróciła do tego meczu – scenariusz z meczu w Oldenburgu się powtórzył. Czarnogórcy już tak łatwo nie zdobywali punktów, a z kolei po stronie zespołu z Polski uaktywnił się Ben Emelogu, który trafił w drugiej kwarcie dwie trójki. Do przerwy gospodarze prowadzili już tylko trzema punktami – 35:32.

Grający momentami z przymusu jako rozgrywający Josh Bostic wciąż miał problemy z wstrzeleniem się do kosza, jednak Arka mogła liczyć na Emelogu, który zaraz po przerwie doprowadził do remisu. Obie drużyny miały spore kłopoty ze skutecznością, a na parkiecie dominowała walka i agresywna obrona.

Na samym początku czwartej kwarty nadeszła jednak chwila grozy. Krzysztof Szubarga, który w tym meczu walczył za dwóch, poślizgnął się i niebezpiecznie upadł. Kapitan Arki wstał dopiero z pomocą masażysty, jednak za chwilę na szczęście na parkiet wrócił.

Klincz Arki z zespołem z Podgoricy wciąż trwał, a piłka jednym i drugim nie chciała wpadać do kosza. W ostatnich minutach do głosu po stronie zespołu z Gdyni doszedł jednak duet Bostic-Emelogu, który zdobył 5 punktów z rzędu i wyprowadził Arkę na 4-punktowe prowadzenie (a w tym meczu to naprawdę dużo).

Na 14 sekund przed końcem Bostic trafił z półdystansu po grze 1 na 1. Gospodarze potrzebowali aż dwóch posiadań by zniwelować straty, czyli byli w bardzo ciężkiej sytuacji. Ostatecznie trafili tylko raz, a Arka nie myliła się na linii rzutów wolnych i wygrała to spotkanie 62:59.

Zespół prowadzony przez Przemysława Frasunkiewicza ma więc obecnie bilans 2:1, czyli ma więcej zwycięstw niż w całych poprzednich rozgrywkach.

Statystyki z meczu znajdziesz TUTAJ.

GS

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08