Arka wygrywa z AZS, ale Koszalin znów obiecujący

Goście ładnie powalczyli w Gdyni, ale raz jeszcze w tym sezonie gwiazdy Arki zrobiły decydującą różnicę. Po ciekawym meczu, gospodarze pokonali „Akademików” z Koszalina 77:72.

Josh Bostic / fot. A. Romański, plk.pl

WINTER SALE – trwa sezon niezwykłych cen w Sklepie Koszykarza! >>

To zdecydowanie nie był dobry mecz Arki, ale w trudnych momentach, gdy ambitny AZS wychodził na prowadzenie, piłkę w ręce brali Josh Bostic, James Florence i Robert Upshaw i indywidualnymi akcjami odrabiali straty. W samej końcówce koszalinianie znów byli blisko, ale nie wykorzystali kilku szans.

Goście, po niedawnym zwycięstwie z Legią, także teraz zrobili bardzo dobre wrażenie. Potrafili wygrać drugą kwartę aż 27:18, prowadzić w trzeciej różnicą 7 oczek i po odrobieniu strat remisować 67:67 na 4 minuty przed końcem.

Świetną formę z ostatnich dni potwierdził Grzegorz Surmacz, który zaliczył efektowne double – double (19 punktów, 13 zbiórek) i wywiązywał się z roli lidera. Drew Brandon miał 16 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. W większych rolach wystąpili Krzysztof Jakóbczyk i Marek Zywert, którzy zdobyli po 8 punktów, ten drugi zagrał przez aż 30 minuty.

W końcówce AZS nie trafiał jednak ważnych rzutów z dystansu, choć pozycje były całkiem niezłe, a Arka (np. idiotyczny faul techniczny Florence’a) dawała kolejne szanse. Ostatecznie jednak gospodarze, dzięki swoim Amerykanom, relatywnie spokojnie utrzymali niewysokie prowadzenie. Najlepszym graczem meczu okazał się Josh Bostic (19 pkt.), grający z imponującą lekkością.

AZS Koszalin pozostanie w ogonie tabeli, ale jego kibice mogą patrzeć w przyszłość z pewnym optymizmem – pod wodzą Marka Łukomskiego zespół nie przypomina już tej słabej drużyny sprzed kilku tygodni.

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51