Arka zlana przez Ostendę – gdynianie słabo w sparingach

Fatalna czwarta kwarta, przegrana ż 6:26, sprawiała, że Filou Ostenda wyraźnie pokonała Arkę Gdynia 90:68 podczas Memoriału Adama Wójcika we Wrocławiu. 12 punktów zdobył Phil Greene.
Przemysław Frasunkiewicz / for. A. Romański, plk.pl

Przed czwartą kwartą Arka przegrywała jeszcze tylko 2 punktami, by zaraz potem pozwolić Belgom na zbudowanie dwucyfrowej różnicy. Ostatecznie Gdynianie przegrali z Filou Ostenda 68:90. Dla zespołu z Belgii to drugie zwycięstwo w trakcie Memoriału Adama Wójcika – w piątek pokonali WKS Śląsk Wrocław 83:70.

W sobotnim meczu po stronie zespołu z Gdyni wyróżnił się Phil Greene, który oprócz 12 punktów dołożył także 4 asysty. Lider Arki, Josh Bostic, uzbierał 11 oczek. Jutro gdynianie zagrają z gospodarzami, Śląskiem Wrocław.

To kolejny niekorzystny wynik zespołu prowadzonego przez Przemysława Frasunkiewicza w trakcie okresu przygotowawczego. Arka póki co nie imponuje i można było nabrać trochę wątpliwości, czy ten nowy zespół będzie w stanie grać tak dobrze, ale przede wszystkim tak często wygrywać, jak zeszłoroczny.

W pierwszej kolejce gdynian czeka wyjazd do Stargardu, gdzie zmierzą się z PGE Spójnią. Niedługo także ruszają rozgrywki EuroCup, w których Arka rozpocznie rywalizację od starcia z EWE Baskete Oldenburg.

Punkty dla Arki: Greene IV 12 (4 as.), Bostic 11, Wołoszyn 8, Hrycaniuk 7 (5 zb.), Wyka 7, Upson 6, Szubarga 5, Emelogu 5, Hammonds 4, Czerlonko 3