PRAISE THE WEAR

Arka znowu płynie – prestiżowa wygrana z Polskim Cukrem

Arka znowu płynie – prestiżowa wygrana z Polskim Cukrem

Sporo nowej energii i gwiazdy, które trafiały w ważnych momentach. Arka Gdynia otrząsnęła się po kilku gorszych tygodniach i w meczu kandydatów do medali wygrała z Polskim Cukrem Toruń 82:75. Phil Greene trafił 5 razy z dystansu.
Josh Bostic / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Zwycięstwo rzecz najważniejsza, ale co także ważne, widać też było znaczącą odmianę w postawie zawodników Arki. Dużo większa energia niż ostatnio, zacięcie, dużo mocniejsza obrona – drużyna z Gdyni wyglądała po prostu na złą. I mimo poważnej zapaści ofensywnej w 3. kwarcie, potrafiła wziąć się w garść i trafić najważniejsze rzuty w meczu.

Liderem Arki był niezawodny Josh Bostic, który zdobył 21 punktów i wymusił aż 10 przewinień. Kluczową odmianą było, że wreszcie w ataku otworzył się Phil Greene, który zagrał swój najlepszy mecz od przyjścia do Gdyni – trafił aż 5 trójek, w tym 2 bardzo ważne w 4. kwarcie, gdy Polski Cukier odzyskał prowadzenie. Ważnym elementem ataku stał się także Kyndal Dykes, który miał double double z 14 punktami i 11 zbiórkami.

Goście z Torunia, mimo kłopotów w ataku, do ostatnich minut trzymali się równo z Arką. Dobre akcje w ataku pokazywali Damian Kulig i Karol Gruszecki, ale mocno rozczarowali Amerykanie. Keith Hornsby zniknął gdzieś już wiele tygodni temu i nie wraca, Chris Wright (3/11 z gry, tylko 2 asysty) został rewelacyjnie ograniczony przez obronę gdynian, a Kyle Weaver pokazał beztroską wersję siebie z początku sezonu. W czwartej kwarcie kilka odważnych, skutecznych akcji zagrał Jakub Schenk (11 pkt. w 16 minut na parkiecie), ale w decydujących momentach nominalnych liderów bardzo „Piernikom” zabrakło.

Przed tym spotkaniem pisaliśmy, że ten mecz pokaże, czy Arka jest drużyną czołówki. W piątkowy wieczór zespół z Gdyni znów wyglądał jak kandydat do medali.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.