Arka znowu w formie – Śląsk bez szans w Gdyni

Koncentracja, skuteczność, zaangażowanie – Arka wyglądała jak kandydat do medali i bardzo pewnie pokonała Śląsk Wrocław 86:73. Bartłomiej Wołoszyn (19 pkt.) zagrał swój najlepszy mecz w sezonie.
Josh Bostic / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Arka miała ostatnio kilka słabszych tygodni, ale w niedzielne popołudnie widać było wyraźną poprawę. Trener Przemysław Frasunkiewicz mówił na konferencji prasowej o właściwym zaangażowaniu, ale zmianę widać było też w aspektach koszykarskich – wróciła świeżość i skuteczność.

Świetną pierwszą połowę zagrał Barłomiej Wołoszyn, bezlitosny egzekutor po odrzuceniach z penetracji. W meczu zdobył 19 punktów, trafił bardzo dobre 4/6 z dystansu. Po „firmowym” buzzerze Krzysztofa Szubargi (wideo poniżej) Arka wygrała pierwszą kwartę 27:20, a do przerwy miała już 14 oczek (49:35) przewagi.

Śląsk bronił zbyt słabo, aby myśleć o wyjazdowym zwycięstwie z tak mocnym rywalem. W ataku radził sobie niemal tylko Corey Joseph (18 pkt., 8 zbiórek), za to zupełnie – po niedawnych, udanych meczach, nie radził sobie z wysokimi rywali Michael Humphrey.

W rolę strzelca próbował wcielać się Kamil Łączyński, skończyło się skutecznością 6/14 z gry, oprócz dobrych 8 asyst. Godne pochwały były udane epizody Aleksandra Dziewy, zresztą po obu stronach boiska – gracz Śląska popisał się m.in. efektownym blokiem.

Arka po 30 minutach prowadziła 72:56 i już do końca nie było wielkich emocji. Statystycznie najlepiej wypadł Josh Bostic, który zakończył występ z 21 punktami, 9 zbiórkami i 6 asystami, ale skutecznością (2/10 za 3 pkt.) nie imponował. Widać, że coraz lepiej w drużynie odnajduje się Phil Greene.

Arka wyglądała na zespół wracający na właściwe tory. Śląsk oczywiście pozostaje w walce o playoff, ale do czołówki jednak sporo mu na dziś brakuje.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kenijski skrzydłowy Nuni Omot (26 lat, 206 cm) jest jednym z kandydatów do gry w Treflu Sopot. Klub z Trójmiasta stara się o wypożyczenie go z tureckiego Tofasu Bursa, tamtejszy zespół cały czas nie podjął jednak w tej sprawie decyzji.
4 / 12 / 2020 14:00

Od tygodni spekulowano, że Russell Westbrook pożegna się z Houston Rockets przed startem sezonu. Tak się ostatecznie stało, gdy Westbrook został wytransferowany do Waszyngtonu. Jak się okazuje, był to ruch zgodny z preferencjami Jamesa Hardena, który wobec tego ma zacząć sezon w koszulce “Rakiet”.
4 / 12 / 2020 10:35
W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

„To największa niespodzianka od…wczoraj” – tak FIBA Europe zatytułowała na twitterze informację o wygranej 92:90 Szwajcarii z Serbią, dzień po chyba jeszcze bardziej sensacyjnym triumfie Danii nad Litwą. Bohaterami zostali bracia Marko i Dusan Mladjan, nie tylko skuteczni przez cały mecz, ale też autorzy decydującej o zwycięstwie akcji.
29 / 11 / 2020 10:30
Przejrzeliśmy Rumunów i potrafiliśmy wykorzystać ich słabości. Pod nieobecność liderów, świetnie w ważnych rolach odnaleźli się Michał Sokołowski czy Michał Michalak. Trener Mike Taylor dostał szansę na testowanie ustawień przed trudniejszym meczem z Izraelem w poniedziałek.
Są niespodzianki i są sensacje. Ta druga wydarzyła się w piątkowy wieczór, gdy w meczu eliminacji do EuroBasketu 2022 reprezentacja Danii pokonała Litwę 80:76. Bohaterem spotkania był koszykarz Zastalu Zielona Góra Gabriel „Iffe” Lundberg, autor 28 punktów i autor decydującej o zwycięstwie akcji w końcówce.