Asseco znów wygrywa – Krzysztof Szubarga jest wielki

Wygrana w Koszalinie 72:69 już nie jest takim zaskoczeniem po poprzednich wygranych Asseco. Ale doskonała forma 32-letniego rozgrywającego musi robić wrażenie.

(Fot. Tomasz Fijałkowski)

Czy Krzysztof Szubarga gra równie dobrze, jak przed kontuzjami i roczną przerwą? Nie, on gra znacznie lepiej! I do tego jest niezniszczalny.

W niedzielę w Koszalinie „Szubi” poprowadził Asseco do trzeciej już wygranej z rzędu – spędził na boisku niesamowite ponad 36 minut i zanotował kolejną imponująca linijkę statystyczną.

Szubarga zdobył 23 punkty z zaledwie 11 rzutów (8/11 z gry), miał 6 zbiórek i 6 asyst. A przecież nie dalej jak tydzień temu rzucił 21 punktów z 12 rzutów (6/12 z gry), zaliczył też 6 zbiórek i 7 asyst z Polfarmeksem. W obu meczach „Szubi” zaliczył w sumie tylko trzy straty.

Wynotujmy raz jeszcze, to się naprawdę rzadko zdarza:

21 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst
23 punkty, 6 zbiórek, 6 asyst

14/23 z gry, ledwie 3 straty, bilans drużyny 2-0

I niewielkie znaczenie ma fakt, że Polfarmex i AZS nie należą do ligowej czołówki.

Niedzielny mecz w Koszalinie długo był wyrównany, a nieoczekiwanie w pierwszej połowie główną ofensywną bronią Asseco był Piotr Szczotka, który w całym meczu zdobył 16 punktów i miał 6 zbiórek. Cieszy też niezły występ wracającego do poważnej gry Mikołaja Witlińskiego, który rzucił 9 punktów i miał 6 zbiórek.

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51