Asseco zwycięża w Krośnie – nadzieje na playoff wciąż żywe

Asseco zwycięża w Krośnie – nadzieje na playoff wciąż żywe

Share on facebook
Share on twitter

Doskonała pierwsza kwarta pozwoliła gościom z Gdyni przejąć inicjatywę i względnie kontrolować przebieg meczu. Asseco pokonało Miasto Szkła 82:73 i wciąż jest w grze o playoff.

Asseco Gdynia (fot. Marcin Bodziachowski/Legiakosz.com)

W tych butach James Harden idzie po MVP! >>

Goście przyjechali do Krosna zmobilizowani i zaczęli z impetem. Pierwszą kwartę wygrali aż 27:15 i choć Miasto Szkła odzyskało pion w następnych 10 minutach, to gdynianie byli już do końca stroną dyktującą warunki. Po przerwie potrafili już odskoczyć na bezpieczną odległość – prowadzili 65:51 po trzech częściach gry.

Kluczem do wygranej gości były m.in. rzuty z dystansu oraz przewaga pod koszem. Jakub Garbacz zaliczył perfekcyjne 4/4, Dariusz Wyka – bardzo pozytywnie przywitany w Krośnie – trafił 3/5, do 11 punktów dodał 9 zbiórek. Siłę i warunki potrafił wykorzystać Mikołaj Witliński, który zdobył 13 punktów, trafił 5/6 z gry.

W zespole Miasta Szkła gorzej tym razem szło, dobrym przecież ostatnio, strzelcom. Ton także nadawali wysocy. Peter Alexis zdobył 17 punktów i miał 11 asyst, zapewne w Krośnie żałują, że nie prezentował się aż tak dobrze od początku pobytu w klubie. Także „wreszcie” dobry mecz zaliczył JayVaughn Pinkston, który uzbierał 25 oczek. Łącznie gospodarze trafili jednak tylko 39% z gry – zabrakło po prostu skuteczności.

Asseco ma bilans 17-14 i w ostatniej kolejce zagra w Radomiu z Rosa, która już jest pewna gry w playoff. Ewentualna wygrana nie da gdynianom gwarancji awansu do ósemki, ale szanse znacząco wzrosną.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

W tych butach James Harden idzie po MVP! >>
POLECANE

Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43

NBA

Łudziliśmy się, że to plotka. Ale informację portalu TMZ potwierdził także Adrian Wojnarowski. Legendarny koszykarz Kobe Bryant zginał dziś w katastrofie helikoptera.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30