Astoria najlepsza w Radomiu – Michał Krasuski imponuje

Share on facebook
Share on twitter
Enea Astoria Bydgoszcz pokonała w finale II Memoriału Karola Gutkowskiego Legię Warszawa 96:90. Świetnie zagrał Corey Sanders (31 punktów), a od kilku spotkań formą imponuje Michał Krasuski, który jest kandydatem na objawienie nadchodzącego sezonu.
Michał Krasuski / fot. Enea Astoria Bydgoszcz

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Drużyna prowadzona przez trenera Artura Gronka zajęła pierwsze miejsce w rozgrywanym w Radomiu II Memoriale Karola Gutkowskiego. W półfinale bydgoszczanie pokonali Start Lublin 93:65, a w finale Legię Warszawa 96:90.

Liderem zespołu Enea Astorii w nadchodzącym sezonie powinien być Corey Sanders, który w zaciętym starciu finałowym dał prawdziwy popis – 31 punktów, 5/6 za 3 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty w  niespełna 33 minuty gry. 

Uwagę przykuwa także bardzo dobra forma Michała Krasuskiego, który od kilku meczów jest jedną z czołowych postaci Enea Astorii. 20-latek w finale zdobył 9 punktów, a wcześniej przeciwko Startowi 25, w dwumeczu z Asseco Arką 20 i 17 oraz przeciwko Anwilowi 15.

Michał w poprzednim sezonie rozegrał w sumie ledwie 70 minut. Teraz wszystko wskazuje na to, że Krasuski będzie ważną postacią w rotacji zespołu trenera Artura Gronka, który nie boi się dawać szans młodym graczom. 

Jak widać po statystykach z meczów sparingowych, jego zadania nie będą ograniczone tylko do defensywnych, ale także dostanie kilka rzutów w ataku. Jeśli dokonania z gier kontrolnym w dużym stopniu uda mu się przełożyć na mecze ligowe, Krasuski będzie mocnym kandydatem na objawienie sezonu w całej PLK (nagroda na największy postęp).

GS

Chorwat Marko Ramljak (27 lat, 201 cm) jest bliski podpisania kontraktu z Polskim Cukrem Toruń – udało nam się potwierdzic. Występujący na obu pozycjach skrzydłowego koszykarz jest bratem Ivana Ramljaka, czołowego zawodnika Śląska Wrocław.
17 / 01 / 2021 12:04

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami