Astoria w końcu zwycięska – MKS na dnie

0-4 kontra 0-3 – z takimi bilansami przystąpiły do czwartkowego spotkania drużyny Astorii i MKS-u. W meczu dwóch słabych drużyn zwycięzca musiał zostać wyłoniony i po 40 minutach gry wygrana 90:78 przypadła koszykarzom z Bydgoszczy. Ozdobą spotkania były za to efektowne akcje podkoszowego gości Sachy Killeya-Jonesa, który zdobył 24 punkty i zebrał 8 piłek.
Michał Chyliński / fot. Ryszard Wszołek, Enea Astoria Bydgoszcz

Dołącz do Premium – czytaj wszystkie teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

Mecz w Bydgoszczy potwierdził, że tak słaby początek sezonu w wykonaniu obu drużyn nie był przypadkowy. Niecelnymi rzutami spod kosza, prostymi błędami w rozegraniu akcji czy złymi decyzjami na parkiecie można było obdzielić kilka spotkań. Zwłaszcza w pierwszej połowie, wygranej przez Astorię 39:35, spotkanie oglądało się bardzo ciężko, o czym świadczy, chociażby 34-procentowa skuteczność z gry obu drużyn w tej części.

Do końcowej wygranej bydgoszczan przyczyniło się kilku graczy. Michał Chyliński (19 pkt) poprawił skuteczność z dystansu, Litwin Paulius Dambrauskas (13 pkt) skutecznie atakował strefę podkoszową, a obie te umiejętności połączył Jakub Nizioł (17 pkt, 11 zb., 3/4 za 3).

Tradycyjnie przydatny w walce na tablicach był również Łukasz Frąckiewicz (8 pkt, 11 zb.), a double-double zanotował Amerykanin Corey Sanders (14 pkt, 12 asyst), który w drugiej kwarcie popisał się również atomowym wsadem w kontrataku.

Jeszcze efektowniej na parkiecie w Bydgoszczy zaprezentował się Sacha Killeya-Jones. Wysoki i świetnie poruszający się Brytyjczyk po raz kolejny o głowę przerastał kolegów z zespołu i wcale nie mamy tu na myśli jego wzrostu. Już w pierwszej połowie zdobył 16 punktów, a po przerwie dodał jeszcze kolejne osiem.

W trzeciej kwarcie gracze Astorii potrafili jednak wymusić kilka jego przewinień i ostatecznie, już na osiem minut przed końcem spotkania, przy stanie 68:61, Killeya-Jones musiał opuścić boisko. Bez swojego najlepszego koszykarza goście nie mieli argumentów na odrobienie strat, chociaż warto zauważyć przełamanie z dystansu, nieskutecznego w tym elemencie we wcześniejszych spotkaniach, Michała Nowakowskiego (10 pkt, 2/6 za 3).

W kolejnych spotkaniach MKS Dąbrowa Górnicza zagra na wyjeździe ze Stelmetem Eneą Zielona Góra (30 września), a w derbach regionu Astoria Bydgoszcz zmierzy się z Polskim Cukrem Toruń (1 października).

PG

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.