Astoria wygrała z Anwilem – Adrian Bogucki pozdrawia

Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Anwil Włocławek 99:96 w meczu dwóch zespołów, którym wciąż marzą się występy w play off. Znakomity występ w drużynie gospodarzy zanotował Adrian Bogucki (16 punktów + 16 zbiórek), który ten sezon zaczął przecież w barwach Anwilu.
Adrian Bogucki / fot. Ryszard Wszołek,

21-letni Adrian Bogucki rozpoczął od wygranego rzutu sędziowskiego, a potem 3 udanych akcji w ataku. Ponieważ w początkowych minutach skuteczny był również Michał Chyliński (19 pkt), to Astoria szybko objęła prowadzenie 13:5.

W końcówce 1. kwarty gościom udało się jednak wybronić kilka akcji, swoje rzuty zaczął trafiać Kyndall Dykes (30 pkt), a Andrzej Pluta (9 pkt) i Curtis Jerrells (22 pkt) punktowali z rzutów wolnych.

W 2. kwarcie dalej punktował Dykes, a coraz mocniej do gry włączał się również w strefie podkoszowej Shawn Jones (16 pkt + 17 zb). Obaj mieli jednak małe wsparcie ze strony kolegów, a w drużynie gospodarzy opcji ofensywnych było jednak więcej. Zwłaszcza gdy swoje możliwości pokazali Tomislav Gabrić (23 pkt) i Zane Waterman (9 pkt), skuteczni zarówno pod koszem, jak i na dystansie.

Do przerwy Astoria prowadziła 54:45.

Po zmianie stron goście wciąż nie byli w stanie zatrzymać duetu Gabrić-Bogucki, którzy zdobyli dla Astorii 14 punktów z rzędu. Gdy na 2 minuty przed końcem 3. kwarty za 3 punkty trafił Michał Krasuski, to przewaga Astorii sięgnęła już 17 punktów (76:59) i można było wątpić, czy Anwil stać na lepszą postawę w defensywie, by ograniczyć poczynania gospodarzy.

W 4. kwarcie to jednak nastąpiło, a koszykarze Przemysława Frasunkiewicza, w dużej mierze dzięki 6 celnym rzutom zza linii 6,75 metra, rozpoczęli szaleńczą pogoń za gospodarzami. Na 5. sekund przed końcem faulowany Andrzej Pluta trafił spod kosza i zmniejszył stratę do zaledwie 3 punktów.

Młody rozgrywający Anwilu celowo spudłował rzut wolny, lecz po raz 16. w meczu piłkę zebrał Adrian Bogucki i wyrzucił ją na połowę rywala, co przypieczętowało zwycięstwo bydgoszczan.

Enea Astoria wygrała ostatecznie 99:96 i z bilansem 10 zwycięstw i 15 przegranych pozostała w walce o 8. miejsce po sezonie regularnym. Także Anwil (9-16) wciąż nie stracił wszystkich szans, lecz 16. porażka w sezonie sprawiła, że stały się one już naprawdę bardzo małe.

WM

Jak na razie zmiana trenera dużo lepiej zadziałała w Szczecinie. King pod wodzą Arkadiusza Miłoszewskiego wygrał właśnie drugie z rzędu spotkanie, tym razem pokonując 99:83 drużynę Śląska Wrocław. Nie udał się więc powrót Andreja Urlepa na ławkę trenerską.
15 / 10 / 2021 9:29

Jak wygląda pre-season NBA? Jak budowano składy drużyn tego lata? Rafał Juć, skaut Denver Nuggets i ekspert telewizyjny to idealny gość, aby wyjaśniać detale przed startem najlepszej ligi świata. W studiu z Kamilem i Rafałem jest także Adrian Mroczek – Truskowski, nie brakuje więc ciekawych analiz taktycznych!
15 / 10 / 2021 11:46
Ben Simmons zaskoczył w poniedziałek wszystkich i stawił się w Filadelfii. Nawet 76ers nie byli na to przygotowani, bo myśleli, że najwcześniej dojdzie do tego pod koniec tygodnia. Wcześniej gracz twierdził publicznie, że w tym klubie nigdy w życiu już nie zagra.
12 / 10 / 2021 11:01
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

W piątek w nocy po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Russella Westbrooka w akcji razem z LeBronem Jamesem, lecz nie był to do końca miły widok. Gwiazdy Lakers muszą zrzucić rdzę – w przeciwieństwie do m.in. Stephena Curryego, który poprowadził Warriors do zwycięstwa 121:114.
9 / 10 / 2021 11:48
Możesz wykazać się wiedzą i rozpoznawaniem talentu w NBA, być GMem, skautem i trenerem naraz. I dzięki temu skopać tyłki kumplom lub innym fanom NBA. Czy trzeba bardziej zachęcać?
13 / 10 / 2021 17:01
Igor Milicić ma za sobą pierwsze wybory, jeśli chodzi o funkcję nowego trenera reprezentacji koszykarzy. Na razie szkoleniowiec dobrał sobie współpracowników, którzy tworzyć będą sztab szkoleniowy kadry. Asystentami zostali Artur Gronek, Marek Popiołek i Grzegorz Kożan.
12 / 10 / 2021 20:00