AZS Koszalin na fali – znów klęska Trefla

Share on facebook
Share on twitter

W meczu o 4. zwycięstwo w sezonie AZS Koszalin pokonał Trefla Sopot 100:90. Marek Łukomski jest na najlepszej drodze do utrzymania ekstraklasy w Koszalinie, natomiast sopocianie – po chwilowym wystrzale w Szczecinie – znów pokazali się ze swojej najgorszej strony.

Drew Brandon / fot. AZS Koszalin, sportowiec.info

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Po kilku pierwszych minutach niewielką przewagę osiągnęli goście, wśród których wyróżniał się Jacek Jarecki. Trefl dość szybko dogonił rywali, głównie za sprawą dobrze dziś dysponowanego ofensywnie Piotra Śmigielskiego (11 pkt. w pierwszej kwarcie). Jednak poza nim ciężko było znaleźć wśród sopocian zawodnika grającego lepiej niż przeciętnie. Szybko na ławkę powędrował Ian Baker, zupełnie niewidoczny był Paweł Leończyk.

Słaby dzień Trefla w II kwarcie wykorzystali podopieczni trenera Marka Łukomskiego. Nie do zatrzymania (!) był Krzysztof Jakóbczyk, trójki jak na zawołanie trafiali też rezerwowi koszalinian. Bezbłędny do przerwy (5/5 z gry) był też Drew Brandon). Dziwna apatia sopocian trwała do końca pierwszej połowy – AZS prowadził wtedy już 54:40.

Po przerwie w Trefla wstąpiła nowa energia- zaczęli kwartę od serii 7:0 i wydawało się, że dogonienie rywali jest tylko kwestią czasu. Ponownie nie trafili jednak prostych rzutów, parę razy zagotował się Łukasz Kolenda, a z linii rzutów wolnych mylili się Baker i Milovanovic. Wprawdzie różnica na tablicy wyników zmalała do 2 punktów, jednak w końcówce III kwarty za 3 ponownie trafili Jakóbczyk oraz Czujkowski i przed ostatnią częścią gry AZS prowadził 73:61.

W czwartej kwarcie koszalinianie kontrolowali wynik, a pokaźne jak na siebie zdobycze w ekstraklasie zanotowali m.in. Krzysztof Jakóbczyk (17 pkt) i Alan Czujkowski (11 pkt). Dobrze prezentował się też Marek Zywert, który po raz kolejny pokazał, że warto w niego inwestować.

Nastroje w Sopocie są coraz bardziej minorowe – 10 punktów straty na koniec meczu nie ukazuje rozmiaru klęski, jaka ogarnęła dziś Sopot. Po iskierce nadziei, jaką była wygrana w Szczecinie, nie pozostał już żaden ślad. Co więcej, trudno dziś było wypatrzeć na parkiecie drużynę, która niegdyś grała jako Trefl.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Michał Świderski, Sopot

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
Czy lukratywna oferta z Turcji pokrzyżuje plany zespołu z Włocławka? Świetna forma Jonaha Mathewsa z Anwilu spowodowała, że znalazł się on na radarze wielkiego Fenerbahce. Według europejskich źródeł, turecki zespół chce wykupić Amerykanina, ale Anwil nie chce wypuścić jednego ze swoich najlepszych zawodników.
19 / 01 / 2022 16:10

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51