Barcelona prawie jak Real – też mogła ograć Oklahomę!

Barcelona była o włos od powtórzenia zwycięstwa Realu, ale goście z NBA okazali się minimalnie lepsi. Oklahoma City Thunder wygrali w Katalonii 92:89.

(Fot. EFE)
(Fot. EFE)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Sparingi o niczym nie świadczą, a gwiazdy miały ograniczane minuty, ale umówmy się – gdyby Thunder wrócili do USA po dwóch porażkach w Hiszpanii, zostaliby wyśmiani. Fakt, że zmierzyli się z czołowymi drużynami Europy też nie miałby pewnie znaczenia.

I wcale nie było od tego daleko – o ile w poniedziałek Real wygrał ofensywne spotkanie trochę szczęśliwie, 142:137 po dogrywce, tak Barcelona kontrolowała spokojniejszy mecz, w końcówce prowadziła, a nawet przegrywając, doprowadzała do dobrych rzutów.

Gospodarze trafili 14 z 31 trójek i głównie dzięki nim trzymali się w grze do końca. Barcelona prowadziła przed przerwą już 45:36, ale Thunder poprawili obronę, wyszarpali kilka piłek, kilka efektownych kontr zaliczył Andre Roberson, a Russell Westbrook pokazał jedną z tych akcji, na którą czekali wszyscy kibice.

Thunder grali bez Stevena Adamsa, który w poniedziałek w Madrycie doznał urazu. Dlatego aż 28 minut dostał Enes Kanter, który był najlepszym strzelcem gości – zdobył 24 punkty i miał 8 zbiórek. Westbrook znów grał krótko – w 21 minut rzucił 12 punktów i miał 5 asyst, ale także 6 strat i 5 fauli.

Barcelona niespełna pięć minut przed końcem prowadziła 84:78 po świetnej akcji Stefana Peno, który odegrał piłkę na wsad do wbiegającego Victora Clavera. 19-letni Peno w hiszpańskiej ACB zadebiutował kilka dni temu, ale w środę – zastępując nieobecnych Tyrese’a Rice’a, Pau Ribasa i Petteri Koponena – grał bez strachu i zaliczył 5 punktów oraz 6 asyst w 27 minut.

Ale Thunder szybko gospodarzy dogonili. Głównie dzięki Aleksowi Abrinesowi, do niedawna graczowi Barcelony, który zdobył w końcówce wszystkie swoje 6 punktów oraz Kanterowi.

17 sekund przed końcem Barcelona przegrywała 89:90, ale Bułgar Aleksander Wezenkow rzucał z otwartej pozycji za 3. Spudłował, a faulowany Kanter ustalił wynik meczu. Choć w ostatniej akcji Wezenkow rzucał z dystansu jeszcze raz, na dogrywkę. Nie dorzucił jednak do kosza.

Najwięcej punktów dla Barcelony zdobył Victor Claver – 25 (9/12 z gry, w tym 4/6 za 3). Wezenkow dodał 13, a po 10 rzucili Ante Tomić oraz Brad Oleson.