Barrett przyćmił Ziona – Duke ogrywa Virginię (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Duke wygrało w meczu na szczycie z zespołem uniwersytetu Virginia 81:71. Zion Williamson zdobył 18 punktów i pokazał się w każdym aspekcie gry. Gwiazdą tego spotkania był jednak R.J. Barrett, który zdobył 26 punktów.

Zion Williamson / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

To był kolejny pokaz możliwości młodych gwiazd Duke. R.J. Barrett i Zion Williamson poprowadzili swój zespół do zwycięstwa nad bardzo wysoko cenionym zespołem Virgini, 81:71.

Zion Williamson pokazał się z bardzo dobrej strony. Do 18 punktów dołożył 5 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty i 3 bloki. Trafił bardzo dobre 6/8 rzutów z gry. Nie brakowało także efektownych wsadów i wysokich lotów.

Na meczu pojawił się nawet LeBron James, który w towarzystwie Rajona Rondo i swojego agenta, Richa Paula, przyglądał się z bliska występom przyszłej gwiazdy NBA.

Jednak show, nie po raz pierwszy, skradł R.J. Barrett. Grający nieco w cieniu atletycznych dokonań Williamsona, Barrett jest najlepszym strzelcem swojego zespołu i chyba najbardziej gotowym graczem do wskoczenia w dużą rolę w zespole z NBA.
Tym razem zdobył 26 punktów, trafił 6 rzutów za 3 z 10 prób i miał 7 zbiórek. To on jeszcze przed sezonem był w Mock Draftach na 1. miejscu, które w trakcie sezonu stracił na rzecz kolegi z Duke, Ziona Williamsona.

GS

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.