Bartłomiej Pietras szuka klubu – rozmawia z Asseco

Share on facebook
Share on twitter

19-letni podkoszowy może odejść z Estudiantes Madryt i wrócić do Polski. Odbyły się już wstępne rozmowy z klubem z Gdyni.

Bartłomiej Pietras (fot. fibaeurope.com)

PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę!

Urodzony w 1998 roku, mierzący 208 cm wzrostu Bartłomiej Pietras jest wychowankiem TKM Włocławek, który od czterech lat trenuje w hiszpańskim Estudiantes. Ale z naszych informacji wynika, że zawodnik może niebawem rozwiązać kontrakt w Madrycie i będzie szukał nowego klubu.

Pietras ma propozycje m.in. z Holandii czy Belgii, ale bardzo realnym kierunkiem jest także powrót do Polski. Pojawił się już zresztą temat Asseco Gdynia i niewykluczone, że to właśnie trójmiejski klub będzie nowym miejscem gry dla utalentowanego nastolatka.

W minionym sezonie Pietras był w szerokim składzie Estudiantes, usiadł nawet na ławce rezerwowych w meczu z Herbalife Gran Canaria, ale w ACB nie zadebiutował. Grał natomiast w rezerwach występujących na czwartym poziomie rozgrywek – spędzał na boisku średnio po 16 minut, notował po 4,9 punktu oraz 4,2 zbiórki.

Do Asseco Pietras by pasował, trener Przemysław Frasunkiewicz zwykle entuzjastycznie podchodzi do pracy z młodymi zawodnikami. Na razie pod koszem w Gdyni są środkowi Mikołaj Witliński i Dariusz Wyka oraz wysocy skrzydłowi Piotr Szczotka Filip Put.

ŁC

PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę!

POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi