PRAISE THE WEAR

Bartłomiej Wołoszyn z kontraktem – weteran zostaje w Gdyni

Bartłomiej Wołoszyn z kontraktem – weteran zostaje w Gdyni

Bartłomiej Wołoszyn (34 lata, 196 cm) przedłużył kontrakt z Asseco Arką – poinformował w czwartek klub z Gdyni. Doświadczony skrzydłowy w minionym sezonie zdobywał średnio 11 punktów i trafiał za 3 ze skutecznością 38 procent.
Adam Hrycaniuk i Bartłomiej Wołoszyn / fot. A. Romański, plk.pl

34-letni Bartłomiej Wołoszyn występuje na ekstraklasowych parkietach od 2005 roku, gdy zadebiutował na nich w barwach Anwilu Włocławek. Z włocławskim klubem związany był do 2012 roku, potem grał również w AZS-ie Koszalin, Polfarmeksie Kutno i MKS-ie Dąbrowa Górnicza.

W trakcie sezonu 2018/2019 przeniósł się do Asseco Arki i od tamtego czasu jest wierny klubowi z Trójmiasta. W ostatnich latach Wołoszyn z powodzeniem wykorzystywał zwiększające się znaczenie rzutów 3-punktowych, a dzięki swojemu doświadczeniu występował na pozycjach od 2 do 4.

W minionych rozgrywkach zdobywał średnio 11 punktów, notował również 3,7 zbiórki. Jego gra była oceniana na tyle dobrze, że w trakcie sezonu miał nawet oferty z klubów walczących o czołowe miejsca w Energa Basket Lidze. Wołoszyn zdecydował się jednak pozostać w Gdyni, a teraz przedłużył kontrakt z klubem o kolejny rok.

34-letni skrzydłowy jest trzecim graczem, który ma podpisaną umowę z gdyńskim zespołem na sezon 2021/22 – ważny kontrakt miał rozgrywający Mateusz Kaszowski, a z Kinga Szczecin do Gdyni przeniósł się rzucający Dominik Wilczek.

Trenerem Asseco Arki w nadchodzącym sezonie będzie debiutujący na ekstraklasowych parkietach Serb Milos Mitrović, w minionych latach pracujący z grupami młodzieżowymi gdyńskiego klubu.

WM

Transfery, nazwiska, składy – sezon 2021/22 w PLK – wszystko jest TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01