„Bestia” rządzi, Stelmet wygrywa

Tego jeszcze nie było – mistrzów Polski w europejskich pucharach poprowadził do zwycięstwa Adam Hrycaniuk! Środkowy Stelmetu zdobył aż 18 punktów, a jego zespół pokonał Dinamo Sassari 81:78.

(fot. basketballcl.com)

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

Było to czwarte zwycięstwo zielonogórskiej drużyny w Lidze Mistrzów. Ekipa Artura Gronka ma bilans 4-4 i właśnie wyprzedziła w tabeli Dinamo (3-5). W pierwszej rundzie we Włoszech było 74:70 dla rywali, więc trudno powiedzieć, że rewanż udał się w 100 proc., ale zwycięska końcówka powinna być dla mistrzów Polski budująca.

A tym bardziej dla Adama Hrycaniuka. 32-letni środkowy w ostatnich dniach był przedmiotem rozważań transferowych, ze słów jego oraz Janusza Jasińskiego wynikało, że lada chwila opuści Zieloną Górę. Reprezentanta Polski łączono z Włocławkiem, ale na razie „Bestia” wygrywa dla Stelmetu.

W środę zadziwił całkowicie – w siedmiu poprzednich meczach Ligi Mistrzów zdobył w sumie 20 punktów, tym razem rzucił aż 18. Trafił 8 z 13 rzutów z gry, dodał 6 zbiórek i 3 asysty. Aż 5 razy zbierał piłkę w ataku, zagrał po prostu jak klasowy środkowy. Niesamowite, bo tak do niego niepodobne.

Mecz był wyrównany, ale pięć minut przed jego końcem Dinamo wyszło na prowadzenie 73:66. W trudnym momencie trójkę po własnym przechwycie trafił Łukasz Koszarek, a potem kilka punktów z rzędu trafili Czarnogórcy – Vladimir Dragicević oraz Nemanja Djurisić. Stelmet wyszedł na prowadzenie 74:73.

Josh Carter jeszcze dwukrotnie wyprowadzał gości na czoło, ale wyrównywali Dragicević i Koszarek. Carter w końcu spudłował i popełnił stratę, a 21 sekund przed końcem Djurisić najpierw trafił, a potem spudłował rzut wolny, lecz zebrał po nim piłkę. Ostatnie punkty w meczu zdobył z wejścia Koszarek, trójka na remis Dariusa Johnsona-Odoma była bardzo niecelna.

Poza Hrycaniukiem bardzo dobrze spisali się inni wysocy, w strefie podkoszowej Stelmet miał wielką przewagę – Dragicević miał 15 punktów i 8 zbiórek, a Djurisić 13 i 10. Armanii Moore dodał 10 punktów, a Koszarek rzucił też 10 i miał 6 asyst.

Najpierw złapał faul techniczny pod koniec pierwszej kwarty, a potem próbował jeszcze dyskutować z sędziami. Nie podobała mu się też decyzja arbitrów pod koniec spotkania. Luka Doncić przyznaje dziś, że emocje w stosunku do sędziów ponoszą go zbyt często.
9 / 12 / 2019 15:23
Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
8 / 12 / 2019 14:40
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08