Bez wątpliwości – Anwil w finale Pucharu Polski!

Był mały zgrzyt w pierwszej kwarcie, ale awans mistrzów Polski do niedzielnego finału był w pełni zasłużony. Anwil Włocławek, nawet grając w osłabieniu, bardzo wyraźnie wygrał z HydtroTruckiem Radom 108:89, a Chase Simon zdobył aż 26 punktów.
Michał Sokołowski / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Pierwszy kwadrans meczu był ofensywnym koncertem zespołu z Radomia. Brakowało trochę patentów na przebicie się pod kosz, ale za to wspaniale wpadały rzuty z dystansu. Rod Camphor w początkowych sekundach został podrażnionych przez arbitrów (2 bardzo kontrowersyjne faule) i pięknie odpowiedział – zdobył aż 16 punktów w kwarcie! HydroTruck trafił 8 trójek (na 16 prób) i prowadził 30:23 po 10 minutach gry.

Początek drugiej części należał za to do Carla Lindboma – po serii trudnych trafień Fina radomianie prowadzili już nawet 43:33. I wówczas nastąpił totalny zwrot w meczu. Strefa Anwilu nie zmieniła się jakoś, natomiast HydroTruck przestał trafiać nawet z zupełnie otwartych pozycji.

W ataku włocławian do skutecznego Rolandsa Freimanisa dołączyli Chris Dowe i Chase Simon. Anwil zaliczył efektowną serię 18:0 i na przerwę schodził z w miarę pewnym prowadzeniem 51:43.

Druga połowa to już niepodważalna dominacja faworytów. W połowie trzeciej kwarty przewaga Anwilu przekroczyła 20 punktów i było już jasne, kto awansuje do finału. Pod koszami dominował Shawn Jones, powrót do formy trafieniami z dystansu potwierdzał Chase Simon, trójki (4/6 zza łuku) dorzucał też Michał Sokołowski. Liderzy zespołu z Radomia zupełnie zatrzymali się w ataku i po 30 minutach było już 82:62 dla włocławian.

HydroTruck zdołał jeszcze zbliżyć się na dystans 11 oczek w 4.kwarcie (trójki Zegzuły i Walla), ale na boisko powrócił wówczas Chase Simon (26 pkt.) i dwoma trafieniami z dystansu definitywnie zamknął ten mecz. W grze Amerykanina nie widać śladów kontuzji, w Warszawie jak dotąd prezentuje się znakomicie.

W niedzielnym finale (godz.18.00) Anwil zagra o Puchar Polski z wygranym dzisiejszego meczu Polski Cukier vs. Stelmet.

.

Klub z Włocławka poinformował oficjalnie o rozwiązaniu kontraktu z Jakubem Karolakiem, który miał obowiązywać na przyszły sezon 2020/21. Jednocześnie Anwil nie wyklucza, że wróci do rozmów z zawodnikiem i na nowo tę umowę podpisze.
4 / 04 / 2020 12:12

Świetny zestaw gości najnowszego odcinka podcastu Kamila Chanasa. Gospodarz rozmawia z Maciejem Wiśniewskim, prezesem Polskiego Cukru Toruń, komentatorem Wojciechem Michałowiczem oraz Adamem Waczyńskim, jednym z najlepszych polskich koszykarzy.

Phoenix Suns w sezonie 1992/93 awansowali do Finałów NBA, na ostatnim etapie play-offów na zachodzie pokonując Seattle SuperSonics. I choć do wyłonienia zwycięzcy koniecznych okazało się aż siedem spotkań, to tym kluczowym był niezwykle wyrównany mecz nr 5, w którym Charles Barkley zaliczył imponujące triple-double.
29 / 03 / 2020 10:17
Piotr Niedźwiedzki został wybrany przez trenerów najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) pierwszej ligi sezonu 2019/2020. Szkoleniowcy docenili też pracę trenera Górnika Trans.eu Wałbrzych Łukasza Grudniewskiego. Największą niespodzianką in plus była postawa Elektrobud-Investment ZB Pruszków.
3 / 04 / 2020 20:04
23 / 03 / 2020 12:34