PRAISE THE WEAR

„Biggie Night” na Brooklynie – Nets uczczą pamięć Notoriousa B.I.G.

„Biggie Night” na Brooklynie – Nets uczczą pamięć Notoriousa B.I.G.

W nocy z 8 na 9 marca 1997 roku miał świętować z Shaqiem jego 25. urodziny, ale do spotkania nigdy nie doszło. Przy okazji niedzielnych derbów Nowego Jorku Brooklyn Nets uczczą 20. rocznicę tragicznej śmieci „Zbawcy hip-hopu”.

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

Notorious B.I.G., Biggie Smalls, albo po prostu Christopher Wallace, ikona Brooklynu i złotej ery hip-hopu lat 90. Shaquille O’Neal był jego rówieśnikiem, a będąc dokładnym, koszykarz był od niego 2,5 miesiąca starszy. Ich przyjaźń narodziła się już mniej więcej wtedy, gdy w kawałku „Gimme The Loot” z debiutanckiego albumu „Ready to die” z 1994 roku, raper rymował „I’m slamming niggaz like Shaquille, shit is real”.

8 marca 1997 roku, dwa dni po 25. urodzinach Shaqa, umówili się na wspólne świętowanie w muzeum motoryzacji Petersen Automotive w Los Angeles. Gwiazdor Lakers był już ponoć gotów do wyjścia, ale ostatecznie zmógł go sen. O godz. 4 nad ranem obudził go telefon od matki z informacją, że jego przyjaciel został zamordowany.

Sprawa tej zbrodni do dziś nie została wyjaśniona. Wiadomo tylko tyle, że do stojącego na czerwonym świetle samochodu, którym podróżował Biggie, podjechał czarny Chevrolet Impala. Jego kierowca opuścił szybę i oddał w kierunku rapera całą serię strzałów, z których cztery okazały się celne.

Wersji, hipotez i teorii było całe mnóstwo. Jako jedną z nich podaje się odwet za morderstwo Tupaca Shakura, innego słynnego rapera. Śmierć obu muzyków przypisywano bowiem m.in. trwającemu wówczas w świecie hip-hopu wielkiemu konfliktowi pomiędzy Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżem powstałemu po pierwszej napaści na Tupaca w studiu nagraniowym w Nowym Jorku, wskutek której raper został pięciokrotnie postrzelony.

B.I.G. zmarł w szpitalu chwilę po godz. 1 w nocy, dlatego dokładna rocznica jego śmierci przypada w czwartek, 9 marca. Z uroczystościami upamiętniającymi autora takich przebojów jak „Sky’s The Limit” czy „Kick In The Door” Nets postanowili poczekać jednak do niedzielnego pojedynku z rywalem zza miedzy, który odbędzie się o godz. 23 polskiego czasu.

W ramach „Biggie Night” publiczność zgromadzona w hali Barclays Center będzie świadkiem specjalnych ceremonii, które odbędą się przed meczem oraz w przerwie pomiędzy drugą a trzecią kwartą. Udział w nich mają wziąć m.in. Sean „P. Diddy” Combs, matka rapera Voletta Wallace oraz czwórka jego dzieci.

To była łatwa decyzja, aby zamienić ten mecz w okazję do uczczenia pamięci Biggiego – skomentował inicjatywę Brett Yormark, dyrektor generalny Brooklyn Sports & Entertainment. – Przerodziło się to w coś specjalnego dla nas. On wychował się na Brooklynie, my w hali gramy jego muzykę. Uważamy się za dom hip-hopu – jako Brooklyn i Barclays Center.

Christopher Wallace aka Notorious B.I.G. zginął w wieku niespełna 25 lat. 21 maja obchodziłby swoje 45. urodziny.

MO

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16