Blazers w gazie, ograli też Lakers! (WIDEO)

Rozpędzeni Portland Trail Blazers pokonali w pierwszym meczu playoff rozstawionych z jedynką Lakers 100:93. Damian Lillard zdobył 35 punktów, a faworyci z Los Angeles mieli fatalną skuteczność (15%) z dystansu.
Jusuf Nurkić i Damian Lillard / fot. wikimedia commons

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Początek spotkania wyraźnie należał do Blazers, którzy wydają się być na ten moment najbardziej rozpędzoną drużyną w NBA. Dobrze spisywał się Jusuf Nurkić (16 punktów i 15 zbiórek), trudne rzuty trafiał także CJ McCollum (21 oczek).

Lakers jednak przed przerwą odrobili straty. Przy życiu trzymały ich trafienia Anthony’ego Davisa, który jednak ostatecznie skończył mecz zaledwie z 8 celnymi rzutami z gry na 24 oddane (28 punktów i 11 zbiórek). AD, podobnie jak reszta zespołu, seryjnie pudłował z daleka – miał 0/5, a Lakers 15/32, czyli zaledwie 15% przeciwko jednej z najsłabszych obron ligi.

Coraz więcej dawał zespołowi także LeBron James, który znów zanotował potężne triple double – 23 punkty, 17 zbiórek i 16 asyst. Mecz w połowie czwartej kwarty przejął jednak Damian Lillard, który z kamienną twarzą trafiał kolejne trójki, w tym oczywiście dwie z absurdalnej odległości (prawie z logo).

.

Lider Blazers ostatecznie w niespełna 43 minuty zdobył 34 punkty (9/21 z gry), a jego Portland ograła rozstawionych z jedynką Lakers 100:93. Kiedy Lillard był na parkiecie, jego drużyna była +19, co oznacza, że w 5 minut jego nieobecności Blazers byli -12.

Drużyna z Portland prowadzi 1-0 w serii, kolejny mecz tej pary w nocy z czwartku na piątek.

Drugie pod względem renomy w Europie międzynarodowe koszykarskie rozgrywki klubowe, 7DAYS EuroCup ogłosiły wczoraj listę drużyn, które powalczą o trofeum w sezonie 2021/2022. Wśród 20 zaprezentowanych klubów znalazł się brązowy medalista PLK, WKS Śląsk Wrocław.
19 / 06 / 2021 14:02

To była prawdziwa wojna w meczu numer siedem między Bucks a Nets. Nie starczyło 48 punktów Kevina Duranta. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej lepsi okazali się gracze z Milwaukee, którzy wygrali 115:111 i wyrzucili zawodników Brooklynu za burtę w play-off.
20 / 06 / 2021 11:48

Hapoel Holon, w którym od niedawna z powodzeniem występuje Michał Sokołowski, pokonał w trzecim meczu ćwierćfinału play-off izraelskiej Winner League 85:76 Ironi Ness Ziona. Wygrana w serii do dwóch zwycięstw dała drużynie “Sokoła” awans do strefy medalowej, a skrzydłowy znów był jedną z ważniejszych postaci na parkiecie.