• Europa
  • Błysk strzelców – Michalak skuteczniejszy od Waczyńskiego

Błysk strzelców – Michalak skuteczniejszy od Waczyńskiego

Po doskonałym występie w Eurolidze Adam Waczyński bardzo dobrze zagrał w ACB – rzucił 16 punktów, a jego Unicaja pokonał na wyjeździe Tecnycontę 102:77. Aż 17 punktów dla gospodarzy rzucił Michał Michalak.

Michał Michalak (fot. Tecnyconta Saragossa)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Mecz w Saragossie był jednostronny – wyżej notowana Unicaja prowadziła od początku, w końcówce sporo minut dostali rezerwowi. A nimi byli w niedzielę obaj polscy strzelcy – Michał Michalak i Adam Waczyński.

Taki pojedynek wygrał nieoczekiwanie Michalak, który ustanowił swój rekord kariery w ACB. 24-letni strzelec rzucił 17 punktów w 12 minut, był najlepszym strzelcem drużyny z Saragossy. Zdecydowaną większość punktów Michalak zdobył w czwartej kwarcie – w sumie miał 7/10 z gry, w tym 3/6 za trzy i podtrzymał dobrą formę: tydzień wcześniej zdobył 10 punktów z Barceloną.

Bardziej doświadczony i ograny w ACB „Waca” kilka dni po świetnym występie przeciwko Baskonii w Eurolidze, w którym rzucił aż 25 punktów, zdobył 16 w 18 minut. Waczyński trafił 4 z 5 trójek i poprawił i tak bardzo dobry wskaźnik skuteczności za trzy w lidze – w tym sezonie ma już 54,8 proc. z dystansu, 17/31.

Po 11 kolejkach Unicaja ma bilans 6-5, a Tecnyconta 4-7. Waczyński zdobywa przeciętnie po 8,0 punktu w meczu, Michalak ma średnio 4,9.