Bolesna klęska z Węgrami – nieudolny atak Polaków

Szkoda olbrzymiej szansy. Reprezentacja Polski w bardzo złym stylu przegrała na Węgrzech 57:64. Trafiliśmy tylko 32% rzutów z gry i nie mieliśmy pomysłów na grę w ofensywie.

Oficjalne produkty reprezentacji Polski – tylko w Sklepie Koszykarza >>

Brzydka, szarpana pierwsza połowa skończyła się remisem 32:32, ale zostaliśmy z poczuciem niewykorzystanej szansy. Bardzo dobra obrona w pierwszych minutach dała nam prowadzenie 7:0, ale marnowaliśmy za dużo okazji do podwyższenia wyniku, grając dość statyczny atak.

Węgrzy odzyskali wigor, gdy na boisku pojawił się naturalizowany Amerykanin Darrin Govens, grający przed własną publicznością. Nie były to może poustawiane akcje, ale rzucający rywali potrafił zdobywać punkty w trudnych sytuacjach, do przerwy miał na koncie 12 punktów.

W grze trzymali nas doskonale grajacy Mateusz Ponitka (też 12 pkt.), wygrywający pojedynki jeden na jednego i wymuszający wiele przewinień oraz Karol Gruszecki, robiący mnóstwo dobrego w obronie. Zresztą defensywa całego zespołu stała na dobrym poziomie.

Po przerwie mecz stał się dla odmiany otwarty i ofensywy. Niestety, dużo lepiej czuli się w tym Węgrzy, którzy zaczęli trafiać z dystansu. Polska grała chaotycznie, nieudolnie w ataku pozycyjnym, zdobywając tylko 12 punktów w 10 minut. Bardzo brakowało wsparcia zmienników. Po 3. kwarcie Węgrzy prowadzili 54:44.

Zerwaliśmy się jeszcze do energicznej gry, szybko wymuszając komplet przewinień Węgrów. W odrabianiu strat wciąż przeszkadzały niedokładności w ataku, nie trafialiśmy też wszystkich wolnych. W połowie kwarty wciąż było 11 punktów straty.

Po trójce Ponitki i wolnych Zamojskiego zbliżyliśmy się na 6 oczek, ale partoliliśmy kolejne szanse, w tym dwutakty w kontrataku i dobitki wysokich spod obręczy. Trójka Vojvody w odpowiedzi przesądziła o losach spotkania.

Szkoda olbrzymiej szansy, oczywiście wciąż pozostajemy w grze o awans do mistrzostw świata. Po przegranym w bardzo złym stylu meczu na Węgrzech niesmak jest jednak olbrzymi.

U jednego z zawodników Śląska test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny. Nie odbył się dzisiejszy sparing wrocławian z MKS-em Dąbrowa. Odwołano też mecz PGE Spójni ze Stelmetem, ponieważ zespół ze Stargardu grał ostatnio dwukrotnie ze Śląskiem.
8 / 08 / 2020 18:31
Wstydliwe historie w Zielonej Górze niestety nie mają końca. FIBA opublikowała właśnie wyrok w kolejnej przegranej przez Stelmet sprawie. Klub jest winieniem Kodiemu Justice’owi i jego agencji łącznie ok. 200 tysięcy dolarów, czyli wg aktualnych kursów ok. 750 tysięcy PLN plus odsetki.
7 / 08 / 2020 19:16
W piątek, 21 sierpnia, odbędzie się już III Memoriał Adama Wójcika. W Hali Orbita najpierw zmierzą się pierwszoligowe ekipy Śląska II Wrocław i Górnika Wałbrzych, a potem zagrają Śląsk Wrocław z czeskim Nymburkiem. Na trybunach będą mogli zasiąść widzowie.
7 / 08 / 2020 18:20

Fenomen ze Słowenii nie zwalnia tempa także w bańce w Orlando. Luka Doncić zaliczył jeszcze jeden niezwykły występ, notując triple double na kosmicznym poziomie 34 punktów, 20 zbiórek i 12 asyst. Jego Dallas Mavericks pokonali po dogrywce Sacramento King 114:110.
5 / 08 / 2020 10:11
Rewelacyjna passa Phoenix Suns w Orlando – wygrali wszystkie 3 mecze, w tym dramatyczny pojedynek z Los Angeles Clippers 117:115. Status niesamowitego gracza potwierdza Devin Booker, który zdobył 35 punktów i trafił efektownego, bardzo trudnego buzzer beatera, dającego wygraną.
5 / 08 / 2020 8:49
Były reprezentant Polski i gracz PGE Spójni Stargard, Piotr Pamuła, będzie teraz grał w I lidze w barwach Dzików Warszawa. O okolicznościach i powodach decyzji rozmawiał Piotr Wesołowicz.

– Dziś w pracy trenerskiej najważniejszym jest, aby szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość czy sytuację na boisku – mówi Bartosz Sarzało, były zawodnik klubów ekstraklasy, który w najbliższym sezonie poprowadzi Deckę Pelplin w debiutanckim sezonie 1. ligi.
6 / 08 / 2020 14:27
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34