Bomba transferowa – Irving w Bostonie za Thomasa!

Share on facebook
Share on twitter

Nieoczekiwany zwrot akcji – Kyrie Irving przechodzi z Cleveland do Boston Celtics za Isaiaha Thomasa i wartościowe dodatki. Kto wyszedł lepiej na tym transferze?

Kyrie Irving (Fot. Wikimedia Commons)

Wow! W takich butach Kyrie Irving podbija NBA! >>

To była szokująca noc w NBA. Najsłynniejsi dziennikarze amerykańscy prześcigali się na newsy, wyścig wygrał Shams Charania, który najszybciej doniósł o rozmowach, a później o porozumieniu między klubami.

W zamian za Kyrie Irvinga, Celtics przekazują Cavs Isaiaha Thomasa, Jae Crawdera, Ante Zizica oraz niechroniony pick od Brooklyn Nets z draftu 2018.

Kibice Celtics mogą być zadowoleni – Danny Ainge w końcu zrealizował „ten transfer” i ściągnął do Bostonu gwiazdę, która razem z Gordonem Haywordem i Alem Horfordem stworzy kolejną „wielką trójkę”.

Cavaliers byli pod ścianą, wobec żądań chcącego odejść Irvinga, a zwykle nie jest to łatwa pozycja w negocjacjach. Rozgrywający Cleveland to obecnie bardziej wartościowy gracz niż Thomas, ale bogaty pakiet zaoferowany przez Boston (Crawder – wreszcie jakiś dodatkowy obrońca!) powoduje, że wicemistrzowie NBA też mogą być całkiem zadowoleni z zakończenia tej historii.

I szykuje nam się w najbliższym sezonie jeszcze ciekawsza rywalizacja Cavs – Celtics!

W takich butach Kyrie Irving podbija NBA – możesz je mieć! >>

RW

POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi