• Home
  • NBA
  • Brad Wanamaker – Celtics biorą gwiazdę Euroligi

Brad Wanamaker – Celtics biorą gwiazdę Euroligi

Share on facebook
Share on twitter

Świetny strzelec, uczestnik Final Four z Fenerbahce jest blisko podpisania kontraktu w NBA z zespołem z Bostonu. Strony negocjują już tylko szczegóły umowy.

Brad Wanamaker / fot. Euroleague

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Brad Wanamaker (29 lat, 193 cm) grać może na pozycji rzucającego i rozgrywającego, ma za sobą bardzo udaną karierę w Europie. W barwach Brose Bamberg był wybierany do drugiej piątki Euroligi, był też uznany MVP Bundesligi. W minionym sezonie był kluczowym graczem Fenerbahce, które walczyło w Final Four.

W ubiegłym sezonie, w 36 meczach Euroligi notował średnie na poziomie 11.3 punktu oraz 3.8 asysty na spotkanie, trafiał 41 % rzutów z gry. Razem z Fenerbahce pewnie wygrał też mistrzostwo Turcji i został wybrany MVP finałów.

Celtics poszukują gracz uzupełniających na obwodzie, m.in. dlatego, że wciąż nie są pewni, czy będą w stanie zatrzymać Marcusa Smarta, który tego lata będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego, negocjacje z Wanamakerem są już na finiszu, strony muszą się tylko zdecydować, czy będzie to roczna, czy dwuletnie umowa. Koszykarz, przechodząc do NBA, najprawdopodbniej zrezygnuje z wyższej pensji w Turcji.

Pochodzący z Filadelfii zawodnik już od kilku sezonów był na celowniku klubów NBA. Za Oceanem kojarzony jest też z grą w D-League, w 2012 roku wygrał tę ligę, w barwach Austin Toros. W Celtics prawdopodobnie zajmie miejsce Shane’a Larkina, który wcześniej również trafił do Bostonu po grze w Eurolidze.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>