• Home
  • PLK
  • Brandon Peterson – jest moc pod koszem w Lublinie

Brandon Peterson – jest moc pod koszem w Lublinie

Share on facebook
Share on twitter

Po pierwszych meczach 25-letni środkowy wygląda na doskonały transfer Startu. Amerykanin gra na rewelacyjnej skuteczności i może okazać się postrachem dla całej ligi.

peterson
Brandon Peterson (fot. Jakub Bessarab, KING Szczecin)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Start zaczął ligę od dwóch spotkań wyjazdowych, które przegrał (w Szczecinie i Dąbrowie), ale nie zostawił wcale złego wrażenia. Drużyna z Lublina wygląda na mocniejszą niż w zeszłym sezonie i w tym składzie ma realne szanse na utrzymanie się w lidze. W jej szeregach jak dotąd furorę robi środkowy Brandon Peterson.

W debiucie przeciwko Kingowi, Amerykanin w 29 minut trafił wszystkie (!!) 8 rzutów z gry, dając 17 punktów i 8 zbiórek. W spotkaniu w Dąbrowie Górniczej był równie dobry. Zdobył 25 punktów, przy skuteczności 8/13 z gry (62%), zebrał 12 piłek i wymusił 10 fauli.

Po dwóch meczach otwarcia daje to rewelacyjne średnie na poziomie 21 punktów, 10 zbiórek i 76% trafionych rzutów z gry. W najbliższej kolejce Start jedzie do Krosna na spotkanie z Miastem Szkła, którego środkowymi są Jakub Dłuski i Dariusz Wyka. Nie zdziwimy się, jeśli z powstrzymaniem Amerykanina obaj Polacy będą mieli olbrzymie problemy.

Peterson to absolwent uczelni Arkansas, ma 204 cm wzrostu. Ostatnio grał w 2 lidze tureckiej, a wcześniej występował m.in. w Grecji, Francji i Belgii. Wszędzie notował bardzo dobre statystyki. W zeszłym sezonie w Turcji miał 14 pkt i 9,2 zbiórki na spotkanie, grając średnio 30 minut.

ts

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>