Brązowe medal dla Torunia – Cukier na poziomie

Pełna kontrola w rewanżowym spotkaniu i zasłużone 3 miejsce. Polski Cukier przegrał w Toruniu ze Stelmetem Eneą Zielona Góra 83:87, ale po zwycięstwie 117:95 z pierwszego meczu nie miało to znaczenia.

Polski Cukier Toruń / fot. A. Romański, plk.pl

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>

Z pewnym zaciekawieniem można było oczekiwać, jak wypadnie Stelmet po wstrząsie, jakim było odejście Andreja Urlepa. Nie wydarzyło się jednak nic nadzwyczajnego – zielonogórzanie pod wodzą Andrzeja Adamka grali solidnie i nie odpuszczali, ale nie wyglądali na zdolnych do odrobienia aż 22-punktowej straty. Tym bardziej, że znów brakowało w składzie Jamesa Florence’a.

Pierwszą połowę Polski Cukier wygrał 43:39. Przyjemnie było popatrzeć na lepszą wersję Karola Gruszeckiego (13 pkt. do przerwy), Cheikh Mbodj dostarczał punkty spod kosza, a Łukasz Wiśniewski korzystał z plażowej obrony Martynasa Geceviciusa.

W Stelmecie dobrze grał Przemysław Zamojski (16 pkt.), starał się Łukasz Koszarek (13 asyst w meczu), bardzo udane wejście (7 punktów w 6 minut) zaliczył Adam Hrycaniuk. Po jego dobrych akcjach goście prowadzili 29:25, ale prowadzenie i pełną kontrolę„Piernikom” szybko przywrócił kilkoma trafieniami Glenn Cosey.

W drugiej połowie, w miarę wyrównany, „mecz przyjaźni” udało się dograć bez nadmiernych emocji i kontuzji. Jeszcze kilka ładnych akcji pokazał Gruszecki (18 pkt.). Jeszcze Edo Muric zwrócił na siebie uwagę, dając się wyrzucić z boiska za kłótnię z sędziami.

Stelmet nie odpuszczał do ostatnich minut i minimalnie wygrał ten mecz, ale Polski Cukier bez problemu dowiózł bezpieczną przewagę i mógł przystąpić do świętowania zdobycia brązowego medalu.