Brazylia bez szans z Polską! Świetni Hicks i Zamojski (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Kolejny rewelacyjny mecz Polaków na mistrzostwach świata 3×3 w Amsterdamie. Pokonaliśmy Brazylię 21:12 i zaczynamy turniej od rewelacyjnego bilansu 3-0.

Michael Hicks / fot. arch. FIBA

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

W poprzednich, zaciętych meczach, końcówki jednoosobowo ratował nam lider – Michael Hicks. W czwartek do meczu stawiła się cała drużyna i efekt był naprawdę dobry, efektowne zwycięstwo z Brazylią, dające nam gwarancję wyjścia z grupy do ćwierćfinału.

Po wyrównanych pierwszych minutach, przełamywać się zaczął Przemysław Zamojski, który zaliczał dobre, mocne wejścia na kosz. W obronie pokazał się Paweł Pawłowski, który dodatkowo trafił ważny rzut z dystansu – wyszliśmy dzięki temu na prowadzenie 7:4.

Wówczas swój – w tym turnieju to reguła – niezwykły koncert rozpoczął Michael Hicks i było pozamiatane. „Money in the Bank” trafił 4 razy z dystansu, zza łuku wstrzelił się także „Zamoj” i mecz przed czasem skończył się bardzo efektownym 21:12 dla Polski.

Punkty dla naszej reprezentacji: Hicks 10, Zamojski 7, Pawłowski 4, Sroka 0.

Polacy (bilans 3-0) jeszcze dziś zagrają ostatni mecz w grupie – z Japonią. Transmisję o godz. 21.05 można za darmo zobaczyć na kanale FIBA w YouTube.

TS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.