• Home
  • PLK
  • Brett Prahl zostaje na Kociewiu – Polpharma zamyka skład

Brett Prahl zostaje na Kociewiu – Polpharma zamyka skład

Share on facebook
Share on twitter

Rezerwowy środkowy Polpharmy w poprzednim sezonie, Brett Prahl, przedłużył kontrakt z klubem ze Starogardu Gdańskiego. Amerykanin jest ostatnim elementem układanki trenera Marcina Lichtańskiego.

Brett Prahl / fot. Polpharma Starogard Gd.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Brett Prahl (24 lata, 206 cm) w poprzednim sezonie, w barwach Polpharmy Starogard Gdański, w profesjonalnej koszykówce dopiero debiutował. Wcześniej 4 lata spędził na uniwersytecie Milwaukee, gdzie w ostatnim roku był podstawowym zawodnikiem.

Amerykanin w minionych rozgrywkach notował średnio 7,2 punktu i 3,7 zbiórki przy prawie 70% skuteczności z gry. Był rezerwowy środkowym – na parkiecie spędzał średnio niecałe 16 minut.

Jak informuje klub ze Starogardu Gdańskiego, Prahl przedłużył kontrakt z Polpharmą o kolejny rok, co oznacza, że zespół jest już skompletowany – Brett to piąty obcokrajowiec w drużynie.

Amerykanin dał się zapamiętać jako zawodnik, który dobrze czuje się w grze dwójkowej. Jego akcje z Pawłem Dzierżakiem często było ozdobą spotkania, a przecież Prahl to także solidny zbierający. W kolejnym sezonie będzie dzielił minuty na piątce z Keanau Postem i Jakubem Motylewskim.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>