• Home
  • NBA
  • Brian Scalabrine – Biała Mamba znów pod koszami!

Brian Scalabrine – Biała Mamba znów pod koszami!

Share on facebook
Share on twitter

Do m.in. Allena Iversona i Chauncey’a Billupsa dołączają kolejni byli gracze NBA, którzy uzupełnią pulę kandydatów do draftu nowej ligi BIG3. Wśród z nich znalazł się uwielbiany przez kibiców Brian Scalabrine.

Braon Scalabrine / fot. wikimedia

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

11 stycznia popularny raper i aktor Ice Cube oficjalnie uruchomił profesjonalną ligę koszykówki, w której docelowo rywalizować mają byłe gwiazdy najlepszej ligi globu. O samej idei pisaliśmy już wtedy, teraz inicjatywa zbliża się do punktu, w którym zobligowani zawodnicy zostaną podzieleni na pięcioosobowe drużyny i powoli rozpoczną przygotowania do sezonu.

Od czasu powstania BIG3 co tydzień do listy zawodników, którzy zasilą składy ośmiu zespołów biorących udział w rozgrywkach, dopisywano kolejne nazwiska. W poniedziałek uzupełniono ją o pięć kolejnych. Świeżo zrekrutowani oldboye to Josh Childress, Reggie Evans, Larry Hughes, Ivan Johnson oraz ten, który powinien wzbudzić największe zainteresowanie potencjalnej publiczności – Brian Scalabrine.

„White Mamba” przez 11 lat na parkietach NBA spędzał na parkiecie średnio zaledwie 13 minut, notując statystyki na poziomie 3,1 punktu oraz 2 zbiórek. Poza kilkoma wyjątkami pełnił rolę gościa z końca ławki rezerwowych, sprawdzającego się bardziej jako grająca maskotka niż realne wsparcie.

Z czasem jednak zyskiwał coraz większą sympatię kolegów z drużyny oraz kibiców. Każda skuteczna akcja w jego wykonaniu napotykała gromkie brawa, owację na stojąca, a nawet przewrotnie skandowane „MVP, MVP”. Pod względem stricte sportowym z „Czarna Mambą” z Los Angeles nie mógł się równać, ale w zdobywaniu serc, najpierw bostońskich, a później także chicagowskich, kibiców był równie skuteczny.

Cała wspomniana piątka dołączyła do wcześniej zadeklarowanych zawodników, którzy przystąpią do ligowego draftu. Wśród nich znaleźli się m.in. Allen Iverson, Chauncey Billups, Charles Oakley, Kenyon Martin, Stephen Jackson, Jermaine O’Neal, Rashard Lewis, Jason Williams, Bonzi Wells, Mike Bibby, Ricky Davis, Al Harrington, Latrell Sprewell, J.R. Rider, Earl Boykins, Brian Cook, Mahmoud Abdul-Rauf, Kenny Anderson, Smush Parker, Jamario Moon, Ruben Patterson i Voshon Lenard.

Dodatkowo funkcje trenerów obejmą Gary Payton, George Gervin, Rick Barry, Rick Mahorn oraz Clyde Drexler, a tacy na przykład Allen Iverson czy Charles Oakley mają pełnić rolę grających coachów.

Na kwiecień zaplanowano serię pokazowych treningów, na których podstawie kapitanowie poszczególnych zespołów dokonają selekcji kolejnych zawodników. W ramach rozgrywek odbędzie się 10 turniejów zorganizowanych w różnych miastach USA. Każda z drużyn składać się będzie z pięciu zawodników, trenera oraz jego asystenta. Mecze rozgrywane będę na jeden kosz, w formule trzech na trzech.

Mateusz Orlicki

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>