• Home
  • NBA
  • Brooklyn Nets: Zawieszenie Chandlera szansą dla Carmelo?

Brooklyn Nets: Zawieszenie Chandlera szansą dla Carmelo?

Share on facebook
Share on twitter

Władze ligi NBA zawiesiły w czwartek na 25 spotkań Wilsona Chandlera. 32-letni skrzydłowy, który latem podpisał roczny kontrakt z Brooklyn Nets, został złapany na stosowaniu środków dopingujących (PED). Niewykluczone, że jego kłopoty otworzą szansę na kontrakt Carmelo Anthony’emu.

Carmelo Anthony / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zanim jeszcze pojawiła się informacja o problemach Chandlera, to dziennikarze serwisu The Athletic poinformowali, że sprowadzeni latem Kevin Durant i Kyrie Irving lobbują w klubie z Brooklynu na rzecz zatrudnienia Carmelo Anthony’ego.

Były gwiazdor NBA, któremu ciężko przychodzi pogodzenie się z upływającym czasem, w minionym sezonie najpierw po zaledwie 10 występach został oddany przez Houston Rockets, a następnie zwolniony przez Chicago Bulls. Latem 35-letni już Anthony nie znalazł nowego pracodawcy, chociaż publicznie wspierało go wielu czołowych koszykarzy NBA. W ostatnich dniach trenował z New York Knicks, dla których grał w latach 2010-2017.

Oprócz wsparcia klubowych gwiazd Nets, szansą dla Anthony’ego może okazać się czwartkowe zawieszenie Wilsona Chandlera. Ten 32-letni skrzydłowy odpocznie przez 25 spotkań, chociaż jego karencja rozpocznie się nie od rozpoczęcia sezonu, a dopiero po piątym meczu sezonu regularnego. Tak, też tego trochę nie rozumiemy. Chandler wpadł na stosowaniu Ipamorelinu, cenionego w świecie sportu nielegalnego środka powodującego uwalnianie hormonu wzrostu (HGH), który poprawia rozwój mięśni i spalanie tłuszczu.

– W trakcie rehabilitacji po kontuzji, jeszcze przed zawarciem kontraktu z Nets, przepisano mi środek, który zawierał małe dawki substancji niedawno zakazanej przez NBA. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, nie wiedział o tym także mój lekarz. Biorę za całą sytuację odpowiedzialność i przepraszam całą organizację Nets – napisał Chandler w oświadczeniu.

Szybko jednak zauważono, ze Ipamorelin znajduje się na liście zakazanych środków już od sezonu 2016/2017. 25-meczowe zawieszenie będzie kosztować Chandlera 583 tysiące dolarów z podpisanego latem kontraktu w wysokości 2,5 miliona dolarów.

Dodajmy, że temat zatrudnienia Carmelo Anthony’ego przez Brooklyn Nets zainteresował m.in Andrew Yanga, jednego z kandydatów starających się o nominację Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA.

WM