PRAISE THE WEAR

Brooklyn Nets zwolnili Steve’a Nasha

Brooklyn Nets zwolnili Steve’a Nasha

Brooklyn Nets zwolnili trenera Steve'a Nasha.
Steve Nash nie jest już trenerem Brooklyn Nets fot. Brad Penner-USA TODAY Sports/PressFocuss

– Chcemy podziękować Steve’owi za wszystko, co wniósł do naszej serii w ciągu ostatnich dwóch sezonów” – powiedział generalny manager Sean Marks. – Odkąd został głównym trenerem, Steve musiał stawić czoła wielu bezprecedensowym wyzwaniom i jesteśmy szczerze wdzięczni za jego przywództwo, cierpliwość i pokorę przez całą jego kadencję. Osobiście była to niezwykle trudna decyzja, jednak po wielu rozważaniach i ocenie tego, jak sezon się rozpoczął, zgodziliśmy się, że w tej chwili konieczna jest zmiana – dodał Marks.

O zwolnieniu Nasha mówiło się od dłuższego czasu. Stracił kontrolę nad zespołem jeszcze w poprzednim sezonie. W play-offach Boston Celtics wysłali Nets na wakacje, pokonując ich 4-0. Nash musiał zmagać z takimi problemami jak niezaszczepiony Kyrie Irving, niezadowolny James Harden, który poprosił o wymianę, a latem gasić pożar, który wywołali Durant i Irving domagając się wymian.

Głośno było nawet o ultimatum Duranta, który powiedział, że właściciel drużyny ma wybrać pomiędzy nim a Stevem Nashem i Shawnem Marksem. Konflikt co prawda udało się zażegnać, ale słaby start sezonu sprawił, że trenera Nets nie uratowała nawet wczorajsza wygrana nad Indianą Pacers.

W osobnym oświadczeniu Nash dziękował organizacji za “niesamowite doświadczenie z wieloma wyzwaniami, za które jestem niesamowicie wdzięczny”. Była to jego pierwsza praca na stanowisku trenera. Dziś w nocy, w spotkaniu z Chicago Bulls, rolę pierwszego trenera będzie sprawował Jacque Vaughn, ale wśród następców Nasha wymienia się Imę Udokę (zawieszony w obowiązkach trenera Boston Celtics za romans z pracownicą klubu) oraz Quina Snydera, byłego coacha Utah Jazz.

Z bilansem 2-5 Brooklyn Nets zajmują czwarte od końca miejsce w Konferencji Wschodniej. Wyprzedzają tylko drużyny Miami Heat, Detroit Pistons i Orlando Magic.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.