• Home
  • PLK
  • Bryce Douvier – austriacki skrzydłowy w Dąbrowie

Bryce Douvier – austriacki skrzydłowy w Dąbrowie

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Austrii, który ma za sobą grę m.in. w Arisie Saloniki został nowy zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Bryce Douvier ostatnio grał w 2. lidze hiszpańskiej.

Bryce Douvier / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Bryce Douvier (27 lat, 201 cm) to absolwent uczelni Texas A&M, na której spędził dwa ostatnie lata studiów (wcześniej Northern Colorado). Douvier pochodzi z Austrii, urodził się w Salzburgu, ale ma także obywatelstwo amerykańskie.

Profesjonalną karierę rozpoczynał w Portugalii (Ovarense), a potem grał m.in. w Grecji (Aris Saloniki). Sezon 2018/2019 natomiast zaczynał w barwach UJAL Quimper 29 (francuska Pro B), a zakończył w Liderbanku Oviedo (2. liga w Hiszpanii), gdzie notował 10,8 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.

Austriak może grać na obu pozycjach skrzydłowego, choć raczej należy się go spodziewać w minutach na czwórce. Czasem lepiej, czasem gorzej z dystansu (w ostatnim sezonie 30%), za to jest dość dynamiczny i silny.

Douvier ma za sobą także występy w reprezentacji Austrii. Brał udział w eliminacjach do mundialu (pierwsza runda, 2017), jednak jego zespół był bez szans w grupie z Niemcami, Serbią i Gruzją (bilans 0-6).

Bryce Douvier to trzeci gracz zagraniczny w zespole z Dąbrowy Górniczej. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umowy z Tavariusem Shinem i . Jak deklarują przedstawiciele MKS-u, kolejne kontrakty już wkrótce.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>