Bryce Douvier – austriacki skrzydłowy w Dąbrowie

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Austrii, który ma za sobą grę m.in. w Arisie Saloniki został nowy zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Bryce Douvier ostatnio grał w 2. lidze hiszpańskiej.

Bryce Douvier / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Bryce Douvier (27 lat, 201 cm) to absolwent uczelni Texas A&M, na której spędził dwa ostatnie lata studiów (wcześniej Northern Colorado). Douvier pochodzi z Austrii, urodził się w Salzburgu, ale ma także obywatelstwo amerykańskie.

Profesjonalną karierę rozpoczynał w Portugalii (Ovarense), a potem grał m.in. w Grecji (Aris Saloniki). Sezon 2018/2019 natomiast zaczynał w barwach UJAL Quimper 29 (francuska Pro B), a zakończył w Liderbanku Oviedo (2. liga w Hiszpanii), gdzie notował 10,8 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.

Austriak może grać na obu pozycjach skrzydłowego, choć raczej należy się go spodziewać w minutach na czwórce. Czasem lepiej, czasem gorzej z dystansu (w ostatnim sezonie 30%), za to jest dość dynamiczny i silny.

Douvier ma za sobą także występy w reprezentacji Austrii. Brał udział w eliminacjach do mundialu (pierwsza runda, 2017), jednak jego zespół był bez szans w grupie z Niemcami, Serbią i Gruzją (bilans 0-6).

Bryce Douvier to trzeci gracz zagraniczny w zespole z Dąbrowy Górniczej. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umowy z Tavariusem Shinem i . Jak deklarują przedstawiciele MKS-u, kolejne kontrakty już wkrótce.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>
Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.