Bryce Douvier – austriacki skrzydłowy w Dąbrowie

Bryce Douvier – austriacki skrzydłowy w Dąbrowie

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Austrii, który ma za sobą grę m.in. w Arisie Saloniki został nowy zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Bryce Douvier ostatnio grał w 2. lidze hiszpańskiej.

Bryce Douvier / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Bryce Douvier (27 lat, 201 cm) to absolwent uczelni Texas A&M, na której spędził dwa ostatnie lata studiów (wcześniej Northern Colorado). Douvier pochodzi z Austrii, urodził się w Salzburgu, ale ma także obywatelstwo amerykańskie.

Profesjonalną karierę rozpoczynał w Portugalii (Ovarense), a potem grał m.in. w Grecji (Aris Saloniki). Sezon 2018/2019 natomiast zaczynał w barwach UJAL Quimper 29 (francuska Pro B), a zakończył w Liderbanku Oviedo (2. liga w Hiszpanii), gdzie notował 10,8 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.

Austriak może grać na obu pozycjach skrzydłowego, choć raczej należy się go spodziewać w minutach na czwórce. Czasem lepiej, czasem gorzej z dystansu (w ostatnim sezonie 30%), za to jest dość dynamiczny i silny.

Douvier ma za sobą także występy w reprezentacji Austrii. Brał udział w eliminacjach do mundialu (pierwsza runda, 2017), jednak jego zespół był bez szans w grupie z Niemcami, Serbią i Gruzją (bilans 0-6).

Bryce Douvier to trzeci gracz zagraniczny w zespole z Dąbrowy Górniczej. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umowy z Tavariusem Shinem i . Jak deklarują przedstawiciele MKS-u, kolejne kontrakty już wkrótce.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>
POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43
Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.
25 / 01 / 2020 19:32

NBA

Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30