Budzik z Tissot: Bogdan ograł Warriors

Mistrzowie NBA byli mocno osłabieni, ale ich porażka 106:110 z Kings to i tak niespodzianka. Rosnącą moc potwierdzili Cavaliers w Filadelfii oraz Pistons w Bostonie.

Bogdan Bogdanović (fot. Wikimedia Commons)

To są buty Russella Westbrooka – sprawdź atrakcyjne ceny >>

Golden State Warriors – Sacramento Kings 106:110
Mistrzowie grali bez lekko kontuzjowanych Stephena Curry’ego oraz Kevina Duranta i słabeusz świetnie to wykorzystał – Kings (bilans 6-14) trafili 53 proc. rzutów (9/17 za trzy), znaleźli kilku graczy w dobrej dyspozycji (najskuteczniejszy był Wille Cauley-Stein, 16 punktów), a w ostatnich akcjach mieli Bogdana Bogdanovicia (12 „oczek”), który 12 sekund przed końcem trafił za dwa, a potem ustali wynik zdobywając kolejne dwa punkty z wolnych. W Warriors ważną trójkę na jednopunktowe prowadzenie spudłował między tymi akcjami Klay Thompson

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 91:113
LeBron James zdobył 30 punktów, miał 13 zbiórek i 6 asyst, i poprowadził Cavs do przekonującej, już ósmej wygranej z rzędu. Jego trójka równo z syreną dała gościom prowadzenie 53:45 do przerwy, a w drugiej części przewaga jego drużyny rosła. Dla Sixers 30 punktów rzucił Joel Embiid, ale tym razem słabiej wspierał go Ben Simmons (10 punktów, 2 asysty).

Boston Celtics – Detroit Pistons 108:118
Andre Drummond rozegrał najlepszy mecz w sezonie zdobywając 26 punktów i 22 zbiórki, a jeszcze skuteczniejszy był Tobias Harris – 31 „oczek”. Głównie dzięki nim Pistons pokonali na wyjeździe najlepszy zespół ligi, ale też nie jest to jakaś wielka niespodzianka, bo zespół z Detroit od początku sezonu gra dobrze, na Wschodzie jest drugi (bilans 13-6). W Celtics słabiej zagrał Kyrie Irving (6/16 z gry, 18 punktów), najskuteczniejszy był Marcus Smart. Gospodarze trafili bardzo dobre 16/33 za trzy, ale popełnili aż 17 strat przy ledwie 8 gości. Sam Kyrie miał 6 z nich.

New York Knicks – Portland Trail Blazers 91:103
Wyjazdowe tournee Blazers zakończyli przekonującą wygraną w Nowym Jorku, która była ich trzecim zwycięstwem z rzędu – po meczu było po trzech kwartach, goście prowadzili 90:64. Najskuteczniejszy w Blazers był Damian Lillard (32 punkty), dla Knicks najwięcej punktów rzucił wracający po króciutkiej przerwie Kristaps Porzingis (22). Blazers (13-8) zajmują czwarte miejsce na Zachodzie, Knicks (10-10) są na dziewiątej pozycji na Wschodzie.

Indiana Pacers – Orlando Magic 121:109
Victor Oladipo świetnie wypadł w meczu z zespołem, w którym spędził swoje pierwsze lata w NBA – trafił 11 z 14 rzutów, do 26 punktów dodał 6 zbiórek, 5 asyst i 4 bloki. Magic trzymali się przez trzy kwarty, po 36 minutach przegrywali tylko 84:85, ale w końcówce się posypali i przegrali po raz dziewiąty z rzędu. Po ich dobrym początku nie ma śladu, z bilansem 8-13 drużyna z Florydy jest już blisko ogona Wschodu.

Houston Rockets – Brooklyn Nets 117:103
Rockets pierwszą kwartę wygrali 43:26, aż 20 ze swoich 37 punktów rzucił wtedy James Harden – trafił wtedy 5/5 za trzy, dołożył 4 asysty. I było po meczu – Rockets wygrali po raz piąty z rzędu, z bilansem 16-4 są najlepszym zespołem na Zachodzie.

San Antonio Spurs – Dallas Mavericks 115:108
Do gry wrócił Tony Parker – w 16 minut zdobył 6 punktów i 4 asysty. Spurs jego obecność uczcili dość pewnym zwycięstwem z Mavericks, 33 punkty oraz 10 zbiórek uzyskał dla nich LaMarcus Aldridge, a 25 „oczek” dodał Pau Gasol.

Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers 120:115
To były zacięte derby, w których wynik rozstrzygnął się w samej końcówce, a gwiazdą spotkania był Lou Williams, który rzucił aż 42 punkty dla Clippers (12/21 z gry, 14/14 z wolnych). Williams dostał dobre wsparcie od Blake’a Griffina (26 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst), natomiast w Lakers trochę bardziej osamotniony był w popisach Kentavious Caldwell-Pope – on rzucił 29 punktów, Jordan Clarkson i Brandon Ingram dodali po 17.

Trybunał BAT opublikował kolejny wyrok przeciwko Stelmetowi. Z informacji FIBA wynika, że klub z Zielonej Góry jest winien litewskiemu strzelcowi ok. 40 tysięcy euro oraz musi pokryć koszty postępowań w wysokości dalszych 12 tysięcy euro.
22 / 11 / 2019 13:53

Portland zwolnili właśnie Pau Gasola, który po operacji lewej stopy nie był w stanie wrócić do gry. Wszystko wskazuje na to, że będzie to koniec jego niezwykłej kariery. Hiszpan to jeden z najwybitniejszych koszykarzy w historii światowej koszykówki.
21 / 11 / 2019 15:57
Obrona i organizacja gry Jazz w sezonie regularnym imponują, ale wielkich sukcesów z tego raczej nie będzie. Era dominujących centrów minęła bezpowrotnie. Nadszedł czas masy rzutów trzypunktowych i small ballu. Utah Jazz jest jednak zbudowane trochę na przekór dzisiejszym trendom. Czy mają szansę zdobyć mistrzostwo w tym składzie?
21 / 11 / 2019 10:22
Gościem Kamila Chanasa jest Mihailo Uvalin, mistrz Polski i dwukrotnie najlepszy trener PLK, który w ostatnich latach prowadził Stelmet Zielona Góra, Polpak Świecie, Kinga Szczecin i Śląsk Wrocław. Mnóstwo niezwykłych historii z ostatnich lat w polskiej koszykówce!

Choć zespół z Bandirmy tak mocny jak przed rokiem nie jest, to w starciu z Anwilem wciąż będzie faworytem. Patrząc na sytuację w tabeli, to spotkanie może być bardzo ważne w kontekście walki o miejsca 3. i 4 w grupie Ligi Mistrzów.
Już we wtorek podwójne emocje z koszykarską Ligą Mistrzów – najpierw Anwil zagra na wyjeździe z Bandirmą, a następnie Polski Cukier zmierzy się z (także tureckim) zespołem z Ankary. W niedzielę szlagier w NBA – Houston Rockets – Dallas Mavericks.