Budzik z Tissot: Finisz Lillarda, Tony Parker jak za dawnych lat

Jeszcze jeden show w końcówce Damiana Lillarda i Blazers wygrali siódmy mecz z rzędu. Tony Parker świetną grą sprawił, że Spurs zdołali wygrać z najsłabszymi w lidze Grizzlies.

Koszulki, buty, bluzy – wyjątkowa kolekcja NBA w Sklepie Koszykarza >>

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 112:90

W Cavs plaga kontuzji, to szansę dostają inni. Larry Nance Jr. zaliczył najlepszy mecz w karierze, wychodząc w pierwszej piątce i notując 22 punkty oraz 15 zbiórek. LeBron James zaliczył swój „typowy dzień w biurze” z 31 punktami (11/17 z gry), 7 zbiórkami i 7 asystami. Dla Pistons Blake Griffin zdobył 25 punktów, ale mecz był rozstrzygnięty już w 3. kwarcie.

Chicago Bulls – Boston Celtics 89:105

Kyrie Irving odpoczywał z powodu naciągniętego mięśnia, ale sprawę spokojnie załatwiła młodzież z Bostonu, choć trzeba było na to czekać do ostatniej kwarty. Jaylen Brown zdobył 21 punktów, trafiając 9/13 z gry. Dla Bulls bardzo dobry mecz zagrał Denzel Valentine, który miał 20 punktów, w tym 4/6 z dystansu.

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 100:98

„Ostrogi” dopadł kryzys i każda ich wygrana jest chwilowo wydarzeniem. Mark Gasol (24 pkt.) był bliski dogonienia Spurs w ostatniej minucie, ale gościom zabrakło kilku sekund. Najlepszy mecz od bardzo dawna zagrał Tony Parker (23 punkty, 10/14 z gry), prowadzący drużynę niczym jakieś 10 lat temu. Dla Grizzlies była to już 14. porażka z rzędu.

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers 103:108

„Czas Lillarda” mówią już amerykańscy komentatorzy o końcówkach meczów Blazers. Damian zdobył 19 ze swoich 39 punktów w czwartej kwarcie, ekipa z Portland wygrała 7. raz z rzędu i twardo trzyma się trzeciego miejsca na Zachodzie. W Lakers Julius Randle zdobył 21 punktów, Lonzo Ball wciąż nieźle trafia z dystansu (3/7 tym razem), a Isaiah Thomas rzuca sobie na swojej typowej skuteczności (5/21 tym razem).

Pozostałe wyniki:
Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 92:89
Miami Heat – Phoenix Suns 125;103
Utah Jazz – Orlando Magic 94:80

Rozmowa z Przemysławem Zamojskim, bohaterem Mistrzostw Europy w koszykówce 3×3. Kamil z Radosławem Hyżym i Adrianem Mroczkiem rozmawiają o gorących tematach z PLK. Gośćmi podcastu są pracownicy Fundacji Marcina Gortata MG13 – mierz wysoko! Paweł Stalmach oraz Filip Gruszka opowiadają o swojej pracy w organizacji „Ostatniego Polaka w NBA”.
20 / 09 / 2021 14:15
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46