Budzik z Tissot: Kyrie i LeBron wymiatają

Celtics dość łatwo poradzili sobie z Sixers, Cavaliers wygrali w Atlancie 10. mecz z rzędu, a Nuggets zwyciężyli Bulls dzięki życiowemu występowi Willa Bartona.

To są buty, w których wymiana Kyrie Irving – zobacz >>

Boston Celtics – Philadelphia 76ers 108:97
Dla Sixers był to trzeci mecz w ciągu czterech dni, więc odpoczywał Joel Embiid, co dobrze wykorzystali rywale – Celtics wygrali 44:36, jeśli chodzi o punkty z pomalowanego. Ale przede wszystkim mieli Kyriego Irvinga w formie – ten miał 12/21 z gry i rzucił 36 punktów. Po trzech kwartach gospodarze mieli tylko 5 punktów przewagi, ale ostatnią część zaczęli od wysokiej skuteczności i szybko uciekli na 95:82. Z bilansem 19-4 przewodzą całej NBA, Sixers (12-9) są na piątym miejscu na Wschodzie.

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 114:121
Cavs wygrali już 10. mecz z rzędu po tym, jak 25 punktów i 16 zbiórek zdobył Kevin Love, a 24 i 12 asyst dodał LeBron James. Ale równie istotne było to, że „Król” w drugiej połowie zajął się też pilnowaniem Dennisa Schrodera – niemiecki rozgrywający do przerwy objeżdżał Jose Calderona, Hawks prowadzili 67:58 pod koniec drugiej kwarty. Potem sytuacja wróciła do normy i Cavs (15-7) zgodnie z oczekiwaniami pewnie ograli Hawks (4-17).

Denver Nuggets – Chicago Bulls 111:110
Will Barton rzucił rekordowe w karierze 37 punktów i zdobywał kluczowe punkty w końcówce – najpierw, przy prowadzeniu Bulls 108:105, trafił za trzy, potem wykorzystał jeden z dwóch wolnych. Gości na 110:109 wyprowadził jeszcze Kris Dunn (19 punktów, 9/11 z gry), ale 3,2 sekundy przed końcową syreną Barton zdobył zwycięskiego kosza z wejścia. Radość z wygranej Nuggets przyćmił jednak uraz Nikoli Jokicia, który pod koniec drugiej kwarty udał się do szatni po tym, jak nastąpił na nogę Jeriana Granta.

Portland Trail Blazers – Milwaukee Bucks 91:103
W trzeciej kwarcie goście mieli już 24 punkty przewagi, a potem umieli zareagować na próby pogoni Blazers. Dobrze spisywali się Khris Middleton (26 punktów) oraz Eric Bledsoe (25), a Giannis Antetokounmpo do 20 punktów dodał 9 zbiórek i 3 bloki. Bucks wygrali drugi mecz z rzędu i z bilansem 11-9 są na szóstym miejscu na Wschodzie, Blazers (13-9) zajmują piątą pozycję na Zachodzie.

Los Angeles Clippers – Utah Jazz 107:126
Zdziesiątkowani Clippers walczyli do przerwy, ale drugą połowę przegrali 46:65. Jazz przewyższali ich pod względem skuteczności – goście mieli 57,6 proc. z gry, trafili aż 17 z 35 trójek. Wyróżniał się pod tym względem Donovan Mitchell (5/10, w sumie 24 punkty), dobry był także Alec Burks (4/6, 28). Dla Clippers 25 punktów rzucił Austin Rivers.