• Budzik z Tissot: Kyrie w masce, Celtics z trzynastką

Budzik z Tissot: Kyrie w masce, Celtics z trzynastką

Wtorek w NBA upłynął pod znakiem zwycięstw gości: wygrywali Celtics, Raptors i Spurs, a błyszczały ich gwiazdy: Irving, DeRozan i Aldridge.

Kyrie Irving podbija Boston w takich butach – zobacz >>

Brooklyn Nets – Boston Celtics 102:109
To już 13. wygrana z rzędu Celtics i nagle okazuje się, że czwartkowe spotkanie bostończyków z Golden State Warriors urasta do miana wczesnego hitu sezonu w NBA – Kyrie Irving i spółka mają bilans 13-2, a mistrzowie w ligowej tabeli są tuż za nimi (11-3). We wtorek Celtics nie mieli łatwej przeprawy na Brooklynie – w ostatnich minutach gospodarze zmniejszyli straty do czterech punktów i dopiero dwa trafienia Irvinga (25 punktów w meczu) przesądziły sprawę. Rozgrywający Celtics grał w masce w związku z drobnym pęknięciem kości policzkowej sprzed kilku dni.

Houston Rockets – Toronto Raptors 113:129
Goście wygrali drugą kwartę aż 45:31, do przerwy mieli 12 punktów przewagi, a w drugiej połowie potrafili zatrzymywać zrywy Rockets. Tym samym, m.in. dzięki 27 punktom DeMara DeRozana, poprawili swój bilans na 8-5 i zakończyli serię sześciu zwycięstw ekipy z Houston. Gospodarzom nie pomogło 38 punktów i 19/19 z wolnych Jamesa Hardena. Brodacz miał też 6 zbiórek i 11 asyst, ale także aż 9 strat.

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 91:97
Mecz w swoim rodzinnym mieście, a także derby Teksasu, LaMarcus Aldridge uczcił zdobyciem 32 punktów, z których 8 rzucił w czwartej kwarcie, w decydującym fragmencie spotkania. Mavericks (bilans 2-13) zbliżyli się na początku ostatniej części na punkt, ale trójka Patty’ego Millsa, a potem świetna gra Aldridge’a, zbudowały bezpieczną przewagę gości. Swoje rekordowe 27 punktów dla gospodarzy rzucił debiutant Dennis Smith jr.