Budzik z Tissot: Rockets ograli Boston, znów klapa Cavs

Ekipa z Houston wygrała już 15. mecz z rzędu, Nuggets trójkami zawstydzili obronę Cavs. Blazers naprawdę chcą być trzecią siłą Zachodu, Spurs coraz niżej.

W takich butach trafia Stephen Curry – możesz i Ty! >>

Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 117:126

Cavs wcale nie grali źle w tym meczu, Nuggets mieli świetny dzień w rzutach z dystansu. Goście trafili 19 trójek, mieli skuteczność 54% (19/35). Gary Harris zdobył 32 punkty, 6 razy trafiając z dystansu. LeBron James zanotował triple double (25 punktów, 10 zbiórek, 15 asyst), a JR Smith nieźle zagrał wracając po aferze z zupą – zdobył 19 punktów (7/12 z gry).

Houston Rockets – Boston Celtics 123:120

Wygrana gospodarzy była minimalna, Celtics mieli jeszcze trójkę na dogrywkę, ale Marcus Smart nie trafił. Rockets w decydujących minutach bardzo pomógł Trevor Ariza, punktami i przechwytami. W całym meczu James Harden zdobył 26 punktów, Clint Capella miał 17 zbiórek, a Eric Gordon trafił świetne 7/11 z dystansu. Tym razem gorszy dzień miał Kyrie Irving, który trafił tylko 6 z 17 rzutów i wyraźnie przegrał pojedynek z Chrisem Paulem.

San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers 112:116

Sporą niespodzianką jest sam wynik, ale jeszcze większą chyba, że Lonzo Ball trafił aż 6 trójek, w tym dwie w ostatnich 2 minutach. Julius Randle zdobył 25 punktów dla Lakers. Spurs grali bez LaMarcusa Aldridge’a, przegrali 8 z ostatnich 10 meczów i osuwają się w dół tabeli Zachodu.

Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder 108:100

Szósta z rzędu wygrana Blazers. Z dwóch świetnych strzelców na obwodzie tym razem wypalił CJ McCollum, który zdobył 28 punktów. Celnymi trójkami (3/4) zupełnie zaskoczył też Evan Turner. Russel Westbrook zdobył 30 punktów, ale oddał aż 31 rzutów w meczu. Paul George zanotował 0/7 z dystansu.

Pozostałe wyniki:

Orlando Magic – Memphis Grizzlies 107:100
Miami Heat – Detroit Pistons 105:96
Sacramento Kings – Utah Jazz 91:98

Rozmowa z Przemysławem Zamojskim, bohaterem Mistrzostw Europy w koszykówce 3×3. Kamil z Radosławem Hyżym i Adrianem Mroczkiem rozmawiają o gorących tematach z PLK. Gośćmi podcastu są pracownicy Fundacji Marcina Gortata MG13 – mierz wysoko! Paweł Stalmach oraz Filip Gruszka opowiadają o swojej pracy w organizacji „Ostatniego Polaka w NBA”.
20 / 09 / 2021 14:15
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46