Budzik z Tissot: Zwycięski buzzer LeBrona!

Wielkie emocje w Cleveland – trójki śmigały z obu stron, James i Butler błyszczeli, ale w decydującym momencie dogrywki górą był „Król”. Dobry występ w Miami zaliczył Harden, Spurs zdemolowali Suns, a mecz w Nowym Orelanie został odwołany.

Lookbook Mateusz Ponitka x SklepKoszykarza.pl – zobacz produkty! >>

Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 140:138 po dogrywce
Ostatnie sekundy dogrywki należały do LeBrona Jamesa – najpierw zablokował rzut Jimmy’ego Butlera, a potem, mając sekundę, złapał długie podanie z autu od Jeffa Greena i trafił trudny rzut po obrocie. Cavs wygrali, a LeBron mógł pochwalić się dużym triple-double: rzucił 37 punktów, miał 10 zbiórek i 15 asyst, trafił świetne 16 z 22 rzutów z gry (choć spudłował trójkę na zwycięstwo w ostatniej akcji czwartej kwarty). 20 punktów dla Cavs dodał JR Smith – dla Wolves 35 punktów rzucił Butler, a 30 dodał Karl-Anthony Towns. Oba zespoły trafiły w sumie rekordowe w NBA 40 trójek i to na świetnej skuteczności – Cavs mieli 21/41, a Wolves 19/33.

Memphis Grizzlies – Utah Jazz 88:92
Jazz wygrali już siódmy mecz z rzędu i z bilansem 26-28 zbliżają się do ósemki na Zachodzie. 29 punktów i 8 zbiórek miał Ricky Rubio, 18 punktów dorzucił Rodney Hood. Jazz prowadzili przez całe spotkanie, w końcówce nie pozwolili się dogonić gospodarzom.

Detroit Pistons – Brooklyn Nets 115:106
Blake Griffin i Andre Drummond naprawdę dobrze się bawią, Pistons wygrali piąte spotkanie z rzędu i podobnie jak Jazz – gonią play-off. W tej chwili mają bilans 27-26 i dziewiąte miejsce na Wschodzie. W środę Griffin zdobył 25 punktów, a Drummond dodał 17 oraz aż 27 zbiórek. Dla Nets 34 punkty rzucił Allen Crabbe (19 w czwartej kwarcie), ale to było za mało na Pistons, którzy czekają teraz na piątkowy mecz u siebie z Clippers.

Miami Heat – Houston Rockets 101:109
James Harden po raz ósmy w sezonie zdobył przynajmniej 40 punktów – tym razem rzucił 41 (bardzo dobre 13/25 z gry), do których dodał 6 asyst, a Chris Paul miał 24 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst. Obie gwiazdy Rockets bardzo dobrze zagrały w czwartej kwarcie, w której Heat się zbliżali – gospodarze nie zdołali jednak doprowadzić do wyniku lepszego niż 90:94 na początku tej części.

Phoenix Suns – San Antonio Spurs 81:129
81:129, to nie pomyłka. Zresztą, to także nie pierwszy raz w tym sezonie, w którym Suns są totalnie gromieni. W środę w pierwszej kwarcie było 28:9 dla gości, w drugiej 41:22, no i poszło… Spurs trafili 50 proc. rzutów z dystansu (16/32), a Suns tylko 9 proc. (3/32), ale nawet ta statystyka nie oddaje różnicy klas. LaMarcus Aldridge miał 23 punkty i 13 zbiórek dla zwycięzców.

New Orleans Pelicans – Indiana Pacers – przełożony
W hali w Nowym Orleanie przeciekał dach, na parkiecie było mokro. Nie podano jeszcze nowej daty rozegrania meczu.

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.