Budzik z Tissot: Cavs zmiażdżyli Celtics, już tylko 1:2

Świetna skuteczność i agresywna gra całej drużyny. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa Cavaliers na własnym parkiecie pokonali Boston Celtics aż 116:86. W finale Wschodu przegrywają 1:2.

Kevin Love i LeBron James / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

To był pokaz dominacji od pierwszych minut i kwarty wygranej 32:17. LeBron James nie musiał wszystkiego robić sam – koledzy z drużyny potrafili wykorzystywać jego wspaniałe podania. Cavs trafili w meczu doskonałe 17/34 z dystansu (50%).

LBJ w meczu zanotował 27 punktów, 5 zbiórek i 12 asyst. Trafił świetne 8/12 z gry oraz 3/3 w rzutach za 3 punkty. Po celne trójki w meczu mieli George Hill, JR Smith i Jordan Clarcson, a Kyle Korver trafił nawet 4.

W Celtics, którzy przez cały mecz pozostawali daleko w tyle, żaden zawodnik nie zdobył 20 punktów. Jason Tatum zanotował najwięcej – 18 oczek. Jaylen Brown miał duże problemy z faulami (10 pkt.), a Cavs tym razem potrafili zupełnie ograniczyć Ala Horforda (9 pkt., 5 zbiórek).

Celtics mają bilans 37-0 w seriach, które zaczynali od 2:0, Cavs chcą przełamać tę serię. Drużyna z Bostonu potwierdziła, że w playoff ma problem z grą na wyjazdach (1:5). Czwarte spotkanie tej rywalizacji odbędzie się również w Cleveland, w nocy z poniedziałku na wtorek.