Budzik z Tissot: Warriors są za dobrzy – krok od mistrzostwa

Genialny Kevin Durant i fatalne błędy w obronie Cavs. Golden State Warriors wygrali po zaciętym meczu z Cavaliers 110:102. Prowadzą w finale NBA 3:0 i są bardzo bliscy „sweepu” na rywalach z Cleveland.

Kevin Durant i Stephen Curry (fot. Wikipedia)

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

Historią tego meczu był niesamowity występ Kevina Duranta, który zdobył aż 43 punkty i miał 13 zbiórek, trafiając momentami, jak na grze komputerowej. Do niego należał też decydujący cios – bezlitosna trójka w ostatniej minucie, która dała Warriors 6-punktową przewagę. Niemal identyczny rzut na wygraną KD trafił rok temu.

Ale historią tego meczu były też nieprawdopodobne (na tym poziomie) problemy Cavs z obroną akcji dwójkowych. Po prostych pick’n’rollach obaj obrońcy zostawali na obwodzie, nie było rotacji i dla ścinającego pod kosz gracza otwierała się autostrada pod koszem.

Durant trafiał przez ręce i nic się nie dało zrobić, ale ta defensywa to była przyczyna porażki Cavs. Tym bardziej, że słabszy niż zwykle dzień zaliczali Stephen Curry (3/16 z gry) i Klasy Thompson (4/11), a wracający do gry Andre Iguodala nie robił wielkiej różnicy.

LeBron James zapisał na koncie jeszcze jeden doskonały mecz statystycznie – miał triple double z 33 punktami, 10 zbiórkami i 11 asystami. Pod koniec pierwszej połowy podkręcił jednak staw skokowy i widać było, że utrudnia mu to grę – pomylił się przy zbyt wielu rzutach (13/28 z gry), aby myśleć o poprowadzeniu Cavs do zwycięstwa z takim rywalem.

Wreszcie Tyronn Lue zdecydował się urozmaicić grę w ataku daniem szansy Rodneyowi Hoodowi i okazało się to zaskakująco dobry rozwiązaniem. Rezerwowy zdobył 15 punktów i miał 6 zbiórek, trafił 7/11 z gry. Dobry mecz zagrał tez Kevin Love, autor 20 punktów i 13 zbiórek.

W decydujących momentach – nie było silnych na Kevina Duranta. Warriors prowadzą 3:0. Czwarty mecz serii także w Cleveland, już w nocy z piątku na sobotę. Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>