Bundesliga: Jarosław Zyskowski błyszczy – Rasta przegrywa

Drugi mecz w Bundeslidze i znów 18 punktów oraz udany występ Jarosława Zyskowskiego. Niestety jednak – jego Rasta Vechta zanotowała już drugą porażkę w turnieju finałowym Bundesligi, tym razem przegrywając z Fraport Skyliners 59:63.

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

W odróżnieniu od pierwszego występu w Bundeslidze, tym razem Jarosław Zyskowski pokazał się w ataku już od pierwszych minut. Polak imponował boiskową inteligencją, wymuszając faule i zdobywając łatwe punkty z linii rzutów wolnych. Było to tym ważniejsze, że Rasta – dobrze, intensywnie broniąca – bardzo męczyła się w ataku.

Do przerwy „Zyzio” miał na koncie 10 punktów i to on także trafił „buzzera” z 6 metrów na koniec I połowy, po którym jego zespół z Vechty prowadził z Fraport Skyliners Franfurt 34:31.

Wyrównany, chaotyczny mecz zawodnikom Rasty wymknął się w samej końcówce meczu, ale problemem znów był nieudolny atak i zaledwie 25 punktów całego zespołu po przerwie. Po celnej trójce Zyskowskiego na 1.5 minuty przed końcem było wprawdzie tylko 59:60, ale w ostatniej minucie błędów w ataku było zbyt wiele. Ważny faul w ataku (jeden z kilku Vechty) zaliczył także „Zyzio” i rywale z Frankfurtu zdołali utrzymać minimalną przewagę.

Indywidualnie Zyskowski zanotował drugi dobry występ w przygodzie z ligą niemiecką. W całym meczu zagrał aż niemal 37 minut i miał na koncie 18 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty. Trafił 4/10 z gry oraz 8/8 z wolnych, zanotował też niestety 4 straty.

Następny mecz Rasty zaplanowany jest na sobotę – o 20.30 bardzo wymagającym rywalem będzie Alba Berlin.

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
22 / 11 / 2020 19:15
Po raz 200. wybiegł w niedzielę na parkiet hiszpańskiej ligi ACB Adam Waczyński. Polski strzelec drużyny z Malagi godnie uczcił ten jubileusz – zdobył 14 punktów, a Unicaja rozgromiła Acunsa GBC 104:69 i odniósł już 6. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
Zastal Enea pokonał Uniks Kazań 92:86 i odniósł drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligi VTB. Cieszy zarówno zwycięstwo w starciu z bardzo silnym rywalem, jak i dobra gra, którą po raz kolejny zaprezentował zespół z Zielonej Góry. Najważniejsze rzuty trafiał najlepszy w jego szeregach Duńczyk „Iffe” Lundberg (32 pkt).
1 / 05 / 2020 11:53