But Ziona eksplodował – prestiżowy mecz dla North Carolina

But Ziona eksplodował – prestiżowy mecz dla North Carolina

Share on facebook
Share on twitter

Zion Williamson zwichnął kolano już w pierwszej minucie uniwersyteckiego klasyku rozgrywanego na parkiecie Duke. W spotkaniu, na które były zwrócone oczy wszystkich fanów koszykówki w USA, wygrał zespół North Carolina 88:72.

Zion Williamson / fot. wikimedia commons

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Mecze Duke Blue Devils z North Carolina Tar Heels to oczywiście klasyka, jeśli chodzi o spotkania na parkietach ligi akademickiej. Dwa legendarne uniwersytety, które wypromowały do NBA dziesiątki klasowych graczy, również w tym sezonie w rankingach są w samym topie – Duke na 1. miejscu, a UNC na 8.

Sam mecz, w połączeniu z ogromnym zainteresowaniem kolejnymi wyczynami Ziona Williamsona sprawiły, że w legendarnej hali Duke, Cameroon Indoor Stadium, był oczywiście komplet (astronomiczne ceny biletów). Wśród znanych osób obserwujących starcie dwóch najpopularniejszych college’ów byli Barack Obama, czy Spike Lee.

Jednak wynik tego spotkania został przyćmiony przez uraz młodego gwiazdora Duke. Zion Williamson, opuścił parkiet po mniej niż minucie od momentu rozpoczęcia spotkania. Sytuacja, w której odniósł kontuzje wyglądała dość groźnie. But nie wytrzymał przeciążenia, pękł, co spowodowało niebezpieczny poślizg.

Duke bez Ziona nie potrafili sobie poradzić z zespołem gości. Cameron Johnson i Luke Maye złożyli się na 56 punktów i poprowadzili drużynę Tar Heels do zwycięstwa 88:72. To było pierwsze zwycięstwo North Carolina Tar Heels z Duke rankingowanymi na pierwszym miejscu od ponad 12 lat.

Dwóch pozostałych muszkieterów z niesamowitej trójki Duke zdobyło w sumie 60 punktów z 45 rzutów, ale to nie wystarczyło by nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami.

Przerwa od gry Williamsona nie jest na ten moment znana, po meczu określono ją jako łagodne zwichnięcie kolana („mild knee sprain’). W czwartek ma sie ukazać diagnoza z prawdopodobną długością przerwy w grze zawodnika.

GS

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08