Bydgoszcz czy Włocławek? Ekscytujące derby w niedzielę

Share on facebook
Share on twitter
Całkiem groźna i ambitna Enea Astoria powalczy w niedzielę w Bydgoszczy o zwycięstwo z Anwilem Włocławek, który we wtorek zaliczył falstart w Lidze Mistrzów. Mecz o 12:30, transmisja w Polsat Sport.
Tony Wroten / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Po wielu latach przerwy derbowe pojedynki powrócił do Bydgoszczy. Pierwszy z nich już za Enea Astorią – bydgoszczanie przegrali z Polskim Cukrem Toruń 80:97, choć w przez większość spotkania prezentowali się naprawdę przyzwoicie.

W niedziele czekają ich za to kolejne derby kujawsko-pomorskiego, tym razem z Anwilem Włocławek. Znów w hali Łuczniczka (Astoria większość swoich meczów rozgrywać będzie w mniejszej Artego Arenie) zapowiadają się więc spore emocje.

Mistrzowie Polski do Bydgoszczy przyjadą nieco rozdrażnieni. Anwil na inauguracje Ligi Mistrzów przegrał w Niemczech z Rastą Vechta, choć to oni byli faworytem tego pojedynku. Dodatkowo do Polski wrócili z urazami – drobnych kontuzji nabawili się Tony Wroten i Ricky Ledo, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedziele zagrają.

Można więc sądzić, że włocławianie będą za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się po ostatniej porażce i podejdą do tego spotkania szczególnie zmotywowani. Zdaniem bukmacherów, Anwil jest ponad 12-punktowym faworytem.

Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku jest obecność w składzie Astorii byłych graczy Anwilu. Michał Chyliński, Michał Nowakowski, a przecież także Marcin Nowakowski – oni wszyscy w przeszłości grali we Włocławku i z pewnością będą chcieli przeciwko swojemu byłemu klubowi wypaść wyjątkowo dobrze.

Mecz rozpocznie się o 12:30 w hali Łuczniczka. Transmisja spotkania w Polsat Sport.

RW

.

POLECANE

tagi